5.000 TL laptop tavsiyesi

Paylaşımlı ekran kartı RAM'i kullanır ve dolayısıyla RAM'in performansında ister istemez bir kayıp oluşur. Oyun oynamayacağınız için bu durum sizi pek ilgilendirmiyor. Arada sırada oyun oynarım diyorsanız paylaşımlı ekran kartı almanız yanlış olur.
Daha detaylı bilgi için: Ekran kartı - Vikipedi
Teşekkürler öğrenmek istediğim bilgi buydu, bilgisayar bir bayan için günlük kullanım amacıyla alınacak. Oyun oynanmayacak. 5 bin tl civarında önerebileceğiniz bir laptop var mı?

Arkadaşlar merhaba. 5000TL civarlarında oyun dışında kullanımlar için ( film, sosyal medya, slayt..) laptop alacağım. ASUS'un bazı cihazları var i5 işlemci yeterli fakat ekran kartı için paylaşımlı diyor bir problem olur mu?

2.el düşünür müsün bilmiyorum ama tertemiz kullandıgım bir laptop var elimde
Tüm test ve bakımlarını da geçen hafta yaptırdım hiçbir sorun cıkmadı sadece temizligi ve termal macunu yenilendi.
Markası Monster işlemci i7 harici olarak sağlam ekran kartı var.
4500 5000 arasi vermeye düsünüyorum
Ses ve görüntü kalitesi ve kasa tasarımı cok muhteşem

Teknik servis raporunu da atarm hiçbir donanımsal arizası yok ama garantisi yok :)

Peki ryzen yerine i5 li bir laptop daha iyi olmaz mı ?
Ryzen içerisindeki Vega GPU daha güçlü, oyun bile oynatabiliyor. Ayrıca CPU olarak Passmark puanı biraz daha yüksek. Ayrıca İ5 olanlarda IPS ekran olmayabilir.
@BurakAyikkk eklemeyi unutmuşum ayrıca Thinkpad 45Wh pile sahip ve 65W Type-C şarjı var. Kendim aldığım için ayrıntılı bakmıştım hepsine :). Diğerlerinde genelde 35Wh pille 45W şarj var ve Type-C değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı