5.000 TL'ye monitör önerisi

Bütçe
5000TL

EfeKT

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X
Gigabyte B550M DS3H
Gigabyte RTX 3060Ti GDDR6X
16GB 3600mhz CL18 DDR4 RAM
2TB M.2 SSD
Meslek
Öğrenci
Bu monitörü almıştım geçen hafta ama ekran bir çizgi çıkınca iade ettim. Şimdi aynı fiyata ya da biraz üstüne monitör arıyorum.
Şu an baktığım monitörler şöyle;
Fiyat aynı, yorumları iyi, yükseklik ayarı var ve Dell servisi güzel gibi duruyor. G-sync uyumlu sertifikası var.
Şu an uygun fiyatlı ve sevilen bir model sanırım. Yorumları iyiydi ve özellikleri de güzel.
Bu monitör özelliklerine göre çok ucuz geldi. Emin olamadım bu monitörden. Yorum bulamadım.

Başka önerileriniz varsa yazın. Monitörümde aldığım ilk hafta sıkıntı çıkınca bende korku oluştu açıkçası. Ne yapacağımı bilemiyorum şu an. İlk defa kasa bilgisayar aldım ve kullanamıyorum şu an. :(

Son düzenleme:
G24F-2 iclerindeki en iyisi. Sadece olu piksel cikma ihtimali diger monitorlere gore biraz fazla ama her aldiginda olu piksel olacak diye bir şey yok.

Peki mesela bu overclock ile 180Hz yapma monitöre zarar veriyor mu ya da görüntü kalitesini etkiliyor mu? Monitörün kendinde olan bir özellik ama overclock sonuçta. Türkiyedeki servisleri nasıl? Ölü pixelde yenileme yapıyorlar mı?

Peki mesela bu overclock ile 180Hz yapma monitöre zarar veriyor mu ya da görüntü kalitesini etkiliyor mu? Monitörün kendinde olan bir özellik ama overclock sonuçta. Türkiye'deki servisleri nasıl? Ölü pixelde yenileme yapıyorlar mı?

Bende de var Gigabyte G24F2. OC yapınca görüntü bozulmuyor. Zarar verdi mi bilemem ama bir süre sonra ölü piksel çıktı. Şu an OC olmadan kullanıyorum.

Peki mesela bu overclock ile 180Hz yapma monitöre zarar veriyor mu ya da görüntü kalitesini etkiliyor mu? Monitörün kendinde olan bir özellik ama overclock sonuçta.
Bu overclocku sen degil Gigabyte yapiyor, dolayisiyla bir probleme yol aciyorsa bunun sorumlusu sen degilsin. Yani istedigin gibi hakkini arayabilirsin. 180 Hz OC destegi yaziyorsa bu destegi sorunsuz sunabilmeli.

Gigabyte önermem. Eğer monitor unboxed kanalında incelemesine bakarsanız gecikmesi normale göre 2 kat. Çok mu önemli size kalmış. Ben Viewsonic VX2428 kullanıyorum çok memnunum. HDR10 ile paneli 10 bite çıkarabiliyorum ve g-sync harika çalışıyor.

G24F-2 kullanıyorum, memnunum.

Bu monitörü almıştım geçen hafta ama ekran bir çizgi çıkınca iade ettim. Şimdi aynı fiyata ya da biraz üstüne monitör arıyorum.
Şu an baktığım monitörler şöyle;
Fiyat aynı, yorumları iyi, yükseklik ayarı var ve Dell servisi güzel gibi duruyor. G-sync uyumlu sertifikası var.
Şu an uygun fiyatlı ve sevilen bir model sanırım. Yorumları iyiydi ve özellikleri de güzel.
Bu monitör özelliklerine göre çok ucuz geldi. Emin olamadım bu monitörden. Yorum bulamadım.

Başka önerileriniz varsa yazın. Monitörümde aldığım ilk hafta sıkıntı çıkınca bende korku oluştu açıkçası. Ne yapacağımı bilemiyorum şu an. İlk defa kasa bilgisayar aldım ve kullanamıyorum şu an. :(
hocam G24F 2 Kullanıyorum çok iyi bir monitör.

Peki mesela bu overclock ile 180Hz yapma monitöre zarar veriyor mu ya da görüntü kalitesini etkiliyor mu? Monitörün kendinde olan bir özellik ama overclock sonuçta. Türkiye'deki servisleri nasıl? Ölü pixelde yenileme yapıyorlar mı?

Ben OC yapmadan Hertz'i 180'e çekebiliyorum.

Geri
Yukarı