5.1 Ses Sistemi Bağlı Ses Kartına Kulaklık Bağlama

CanSaribal

Kilopat
Arkadaşlar, hepinize iyi geceler diliyorum öncelikle... Sorum şu;

Bilgisayarımda bir onboard bir de harici Creative SB 5.1 PCI Ses Kartı var. 5.1 sistemimi (Logitech z506 5.1) Creative ses kartına bağladım. mikrofonumu ise onboard ses kartına... Ses ayarlarından da mikrofon için varsayılan cihazı onboard kart, ses sistemi için de Creative'i seçtim. Ama ben daha çok Counter-Strike, Battlefield gibi oyunlar oynadığım için kulaklıkla ses kasmam gerekiyor ama kulaklığı ses sistemimin üzerindeki kulaklık girişine bağladığım zaman kalitesiz bir ses alıyorum. Ama kulaklığı ses kartına bağlamak için de, ses kartına bağlı 5.1'in bir kablosunu sök-çıkar yaptıkça çok zahmetli oluyor.

Bunun bir çözümü var mıdır?
Bilgisayarımdaki ses kartına aynı anda hem 5.1 ses sistemi hem de kulaklık bağlayabilir miyim? Mesela şöyle bir ses kartı alıp USB ile bilgisayarıma bağlasam, bilgisayarımdaki SB 5.1 ses kartına bağlı 5.1 ses sistemime dokunmadan kulaklık kullanabilir miyim? Veya bunun daha ucuz bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoklayıcı aparatlar var 1,2 lira falan 1 girişe aynı anda 2 jak takabiliyorsun o aparata. Ben ondan kullanıyorum. Anakartımın 3 girişi var ses sistemiminde öyle ama renkleri uymuyor bende bu aparattan alıp 3'ünü bir girişe taktım.
Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim
işte dediğim jak çoğaltıcı.

Peki o jack çoklayıcıyı alıp bilgisayara bağladığımda kulaklık kullanırken aynı anda anda ses sistemi de aktif olmuş olur mu? Yoksa yine sök-çıkar yapmak zorunda mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı