5.1 ses sistemi önerisi

cortex47

Kilopat
Yer
Atina, Yunanistan
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte X670 Gaming X AX, AMD Ryzen 7 7800x3D, MSI Hydro Cooler MAG Coreliquid P240, Corsair 16x2 5600MHz DDR5, PNY RTX 4080 XLR8 Verto, Corsair RMX 1000W 80+ Gold, Samsung 980 Pro 1TB
Merhaba arkadaşlar.

Umarım iyisinizdir. Şimdi ben bir ses sistemi almak istiyorum 6 kanallı. Ama bu ses sistemi Stereo'yu 6 kanala dağıtmasın, gerçek 5.1 sesi versin 6 kanallı olarak. Sanırım bu sadece optik kablo ile yapılacak bir şey, doğru mudur? Bu ilk sorumdu. İkinci sorum da eğer sadece optik ile olmuyorsa başka hangi bağlantı türü ile gerçek 5.1 ses alınır? Buna göre de önerilerinizi alabilir miyim? Aslında bütçe olarak 1500 altı düşünüyorum ama sadece optik ile olacaksa biraz göz attım 2300'ün altına yok gibi görünüyor. Ses konusunda pek bir bilgisizim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Ses sistemini TV'ye bağlayarak kaynağı sadece TV'den alacağım, Blu-ray, DVD vs okuyucu istemiyorum.
Sanırım bir şey buldum, ama doğru anlayıp anlamadığıma emin değilim. 5.1 decoder aletler var. Bu aletin bir kısmına uyduların subwoofer çıkışlarından gelen kabloları bağlayıp diğer kısmından optik ile kaynak cihaza bağlıyorlar. Gördüğüm kadarıyla sesi 5 kanala bölüyor bu alet. Bu aletlerden kullanan var mı? Varsa doğru mu anlamışım? Doğruysa gerçek 5.1 ses çok daha ucuza kapatılabilir çünkü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı