5.6 Upload ile yayında Ping olur mu?

KroziWorld

Hectopat
Merhaba. Yeni bilgisayar aldığımda GTA 5 Online, FiveM ve Valorant gibi oyunlarda/modlarda YouTube veya Twitch üzerinden yayın yapmayı planlıyorum. 720p 60 FPS ya da 1080p 30 FPS düşünüyorum ancak aklıma takılan bir soru var. Ping olur mu?

Download: 30
Upload: 5.6
Modem ve internet: VDSL

Sadece upload'a bağlı değil. İşlemci ve ram ne? İşlemci çok kullanılıyorsa aynı anda oyun + browser + streamlabs (veya obs) stutter / buffering / drop'a neden olur. i7-8700 varken aynı anda Cyberpunk 2077 açıp opera browser'da da twitch izlerken, twitch'de sürekli frame skip ve stutter oluyordu. Ryzen 7 5800X'e geçince bir daha olmadı. Bence önce kimseye yayın yapmadan bir test yayını yap oyun da açıp. Streamlabs'de test yayını nasıl ayarlanır diye youtube'da bulabilirsin.

Sadece upload'a bağlı değil. İşlemci ve ram ne? İşlemci çok kullanılıyorsa aynı anda oyun + browser + streamlabs (veya obs) stutter / buffering / drop'a neden olur. i7-8700 varken aynı anda Cyberpunk 2077 açıp opera browser'da da twitch izlerken, twitch'de sürekli frame skip ve stutter oluyordu. Ryzen 7 5800X'e geçince bir daha olmadı. Bence önce kimseye yayın yapmadan bir test yayını yap oyun da açıp. Streamlabs'de test yayını nasıl ayarlanır diye youtube'da bulabilirsin.
Merak etme bilgisayar güzel olacak inşallah ram 16 minimum 3000mhz işlemci ise 3500x yada 3600 olacak o konuda sıkıntım yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı