5 adet 3060 Ti sistem mining için uygun mu?

Anladım o zaman. Seçtiğin 2 PSU' da slot açısından yetersiz. Corsair ' de 3 Tane VGA kablosu var yani 6 tane çıkış bulunuyor, bu da 3 ekran kartına takabilirsin demek.
Evga da ise 4 tane giriş var yani 8 çıkış yapar bu da 4 ekran kartına denktir.
Sen ise 5 tane kart alacağım diyorsun. İki seçeneğin var ya molex' ten çoklayıcı ile kullanacaksın ki önermem ya da 6 girişi olan yani 12 çıkışı olan bir PSU alman lazım. Ayrıca seçtiğin PSU bunlar kadar kaliteli olmalı. 6 girişli PSU'lar 1000W üzeri PSU'lar da oluyor. Şuan stok sorunu yüzünden kaliteli 1000W üstü PSU göremedim. PSU' un iyi olmazsa o sistemden hayır gelmez.
Ayrıca bunları bize sorduğuna göre bu işe yabancısın, ben tekrar tavsiye edeyim, mağdur olursun, diyim ben sana. Bu iş zor iş, öyle şunu koyarsam şu kasar kazanırım gibi masumane düşüncelerle olmaz. Para kazandırır ama sistemi çözebilirmisin, yeterli bilgin var mı? Benden tavsiye, risk alırım dersen, ticaret bu batmak da var çıkmakta bol şans.
O zaman 2 ayrı PSU almalıyım, RM850'den 2 tane alsam uygun mudur? Kaliteli PSU şart sistemimi TEDAŞ'a ve kalitesiz PSU'ya emanet edecek kadar avel değilim, adam 150000 TL'lik Rig satıyor Everest 1650W PSU var... Batacağımı sanmıyorum, hiç olmazsa en azından bu işlerden anlayan birini getirttiririm, parasıyla değil mi? :D 1000W'lık 2 tane PSU taksak nasıl olur?

O zaman 2 ayrı PSU almalıyım, RM850'den 2 tane alsam uygun mudur? Kaliteli PSU şart sistemimi TEDAŞ'a ve kalitesiz PSU'ya emanet edecek kadar avel değilim, adam 150000 TL'lik Rig satıyor Everest 1650W PSU var... Batacağımı sanmıyorum, hiç olmazsa en azından bu işlerden anlayan birini getirttiririm, parasıyla değil mi? :D 1000W'lık 2 tane PSU taksak nasıl olur?
2 tane alıp kullanabilirsin evet, bunun için PSU çoklayıcı alman lazım, yoksa ikinci PSU' yu başlatmazsın.
Ayrıca parasıyla değil, bana gel 5K vereyim sistemi kur desen yüzüne bakmam :D Düşünmem için bile 10K teklif etmen lazım ve bu sistemi başkasına emanet etmek de iyi cesaret, ben hayatta başkasına vermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı