5 ayda üniversite kazanılır mı?

Geçen senelerin sıralamaları hocam şöyle buyurun:
47148b2a-c839-4606-850d-75a10c1f4d2c.jpg

Sınavın kaderini AYT belirliyor. AYT nankör değildir. Çalışarak en çok verimi de AYT'den alırsınız zaten. TYT'de konuları bitirdikten sonra branş denemesi çözerek devam edebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1290053

Sınavın kaderini AYT belirliyor. AYT nankör değildir. Çalışarak en çok verimi de AYT'den alırsınız zaten. TYT'de konuları bitirdikten sonra branş denemesi çözerek devam edebilirsiniz.

Hocam bu benim çok işime yarayacak sağ olun girmek istediğim bölüm ve üniversite 300 binden alıyor sıralama olarak ben zaten neredeyse 40 netlerdeyim şimdi daha yükseğe inşallah.

12. sınıfım sayısal bölümüm yaklaşık 370-390 arası puan istiyorum seneye başlarken gayet iyi bir şekilde başlasam da maalesef benim için berbat gidiyor. 2-3 aydır ve kazanmayacak korkusu gayet sardı bu benim hatamın olduğunun farkındayım ama kazanmak içinde gece gündür çalışmaya razıyım. Şimdi bilgilerimden bahsedeyim TYT matematik 2-3 konu hariç gayet iyi denemelerde 15-20 arası net çıkartıyorum Türkçede de 25-6 gibi bir şeyler çıkıyor. Fizikten'de bilgim var 3 soru falan yapıyorum biyolojim kalıtım hariç eksiğim çok kimyamda da eksikler var bunları her gün düzenli çalışarak istediğim üniversiteyi kazanabilir miyim?
(AYT 0 ım)

Edit: Belirttiğim dosya ekinde günde 6 saat çalışarak tamamlanabildiğini görüyorum ben buradan coğrafya felsefe ve tarihe çalışmiyacağım

Hedef üniversite:
Yıldız teknik.
Piri reis(vakı)
Bölüm: Gemi makine mühendisliği.
Hiç uzatmadan ayt temelin yoksa iyi bir bölüm yok bu sene kolay gelsin.

Eki Görüntüle 1290053

Kesinlikle, AYT öğrenci dostu bir sınav aslında. Çalışılanın karşılığını verir ama TYT'nin yapısı öyle değil. TYT daha çok birikim işi. Lise hayatında verilen emeğin sonucu gibi.

Diğer taraftan 2020 sıralamaları kesinlikle baz alınmamalı çünkü o sınavda pandemiden dolayı bir sürü değişiklik yapıldı. Bu sebeple gerçekleri yansıtmıyor. 2019 ve 2021'de oluşan sıralamalar hedef belirlemek açısından çok daha doğru olacaktır.

En son TYT denemesinde kaç yaptın? Hangi yayındı? AYT de sıfırsın bir an önce başla anca yetişir.

En son TYT denemesinde kaç yaptın? Hangi yayındı? AYT de sıfırsın bir an önce başla anca yetişir.

Hocam TYT denemesi okulların tatil olduğu hafta cumartesi girdim ve ilk başta belirttiğim netleri yaptım ancak o sınavda süremi yetiştiremedim en büyük problemimde bu zaten bunu da halettmem gerek.

Kesinlikle, AYT öğrenci dostu bir sınav aslında. Çalışılanın karşılığını verir ama TYT'nin yapısı öyle değil. TYT daha çok birikim işi. Lise hayatında verilen emeğin sonucu gibi.

Diğer taraftan 2020 sıralamaları kesinlikle baz alınmamalı çünkü o sınavda pandemiden dolayı bir sürü değişiklik yapıldı. Bu sebeple gerçekleri yansıtmıyor. 2019 ve 2021'de oluşan sıralamalar hedef belirlemek açısından çok daha doğru olacaktır.

Hocam hedefimi ne neler yaptığımı detaylıca açıkladım nerede olduğumu da belirttim lise dönemim gayet iyiydi puanlarım:
9.sınıf: 71(küsuratlı)
10.sınıf: 73(küsuratlı)
11.sınıf: 89(küsuratlı)
12.sınıf (açık lise): 89(küsuratlı)
12. sınıfı açık lisede bitirmemden ötürü AYT konularım eksik.
Açık lise sınavları yok mu? Bende açıktayım fakat 1.dönem sınav verenler bitirmiş gibi bir şey var ondan mı sen bitirdim dedin?

Evet hocam ondan 2 dönem sınavların girdim ve bitirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı