5 bin lira sistem toplama

Gayet güzel bir sistem olmuş. Ekran kartı da gayet iyi. Daha iyi alternatif bulmak bu zamanda bir hayli zor. Tek fanlı olsa bile aşırı ısınacağını sanmıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

78 derece diğer bileşenleri de kısmi olarak ısıtacaktır. Ancak karar alacak arkadaşın.

Arkadaş bir bütçe oluşturdu, bu bütçe ile bilgisayar toplamayı düşünüyor. Ben de yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Beyin fırtınası yapalım. Monitör hariç 5 bin liraya en ideal nasıl sistem dizilir?

Dipnot: Konuya tam hakim olmayanlar tavsiye yapmazsa seviniriz. Boş yere tartışma oluyor sonra :D şimdiden herkese teşekkürler.

Özellikle bu devirde sakın parça halinde toplamayın. Ekran kartı mining döneminde fiyatları artar. Sistem satın alın:

Özellikle bu devirde sakın parça halinde toplamayın. Ekran kartı mining döneminde fiyatları artar. Sistem satın alın:
Kötü bir sistem.

Düz 1650 gereksiz, 8 GB RAM yetersiz, SU630 modelinin kronik sorunlu olduğunu kız kardeşim bile biliyor artık. Kasa hakkında bilgim yok.

Sadece 10400F için alınmaz.

Kötü bir sistem.

Düz 1650 gereksiz, 8 GB RAM yetersiz, SU630 modelinin kronik sorunlu olduğunu kız kardeşim bile biliyor artık. Kasa hakkında bilgim yok.

Sadece 10400F için alınmaz.

Koskocaman OC yazıyor orada. Ayrıca diğer üyelerin paylaştığı sistemlerden daha performanslı. i3 10100F versiyonu da alınabilir tabii. Altı üstü 300TL RAM için sistem kınamaya değmez inanın bana.
SSD konusuna gelecek olursak kişiden kişiye değişen bir durum. Uzun süredir arkadaşlarımın bazılarında bulundurduğu bir SSD modeli ve çoğunda bir problem oluşturduğu yok :/

Koskocaman OC yazıyor orada. Ayrıca diğer üyelerin paylaştığı sistemlerden daha performanslı. i3 10100F versiyonu da alınabilir tabii. Altı üstü 300TL RAM için sistem kınamaya değmez inanın bana.
SSD konusuna gelecek olursak kişiden kişiye değişen bir durum. Uzun süredir arkadaşlarımın bazılarında bulundurduğu bir SSD modeli ve çoğunda bir problem oluşturduğu yok :/
O koskocaman ''OC'' yazısı en fazla 2-3 FPS değiştiriyor. SSD'nin kronik sorunlu olması kişiden kişiye göre değişmez. Ayrıca O RAM'lerin OC performansı rezalet. Yarın arkadaş, Z serisi bir anakarta geçip OC yapınca O RAM'ler, yarı yolda bırakır. Kasa ve PSU hakkında ise elle tutulur bir bilgi bile yok.

SSD kronik sorunlu. Ve değiştirilemiyor. Alınmaz. Bende de aynı SSD var. Yarı yarıya yazma hızında kayıp var. Bu bazı durumlarda sorun çıkarıyor. Ayrıca bu SSD'de bazılarında hızlı sağlık düşmesi var. Bu da SSD'nin ömrünün kısa olacağının bir işareti.

Arkadaşlarınızda sorun çıkmaması sorunsuz olduğu anlamına gelmiyor.

Koskocaman OC yazıyor orada. Ayrıca diğer üyelerin paylaştığı sistemlerden daha performanslı.
Yani? Doğru ya, OC olunca 100 FPS artıyor.

Altı üstü 300TL RAM için sistem kınamaya değmez inanın bana.
Bütçe 5000 TL olunca her 300 TL'nin önemi oluyor. Kınamak derken ne demek istediğinizi anlamadım.

Şöyle ki dediğiniz hem doğru hem yanlış. İleride işlemci yükseltmesi yapılacağında 5. nesil bir işlemci takılsa (AMD) bu anakarta, yakışır mı sizce? Ferrari alıp Tofaş motoru takmak gibi olur. Bunu söylüyorken bir de daha iyi bir anakart önerseydiniz keşke.

B450 anakart bir dahaki 6.nesil işlemcileride destekleyecek yani sistemin ömrü 10100F e göre çok fazla.

O koskocaman "OC" yazısı en fazla 2-3 FPS değiştiriyor. SSD'nin kronik sorunlu olması kişiden kişiye göre değişmez. Ayrıca o RAM'lerin OC performansı rezalet. Yarın arkadaş, Z serisi bir anakarta geçip OC yapınca, o RAM'ler, yarı yolda bırakır.

SSD kronik sorunlu. Ve değiştirilemiyor. Alınmaz.

Bu yüzden forumların bu yüzünü sevmiyorum PSU, kasa, SSD gibi çeşitli markalar bulunduran bileşiklere sürekli ön yargı yüklenmesi var o marka bir problem oluşturmadığı zaman herkesin susması ayrı komik. Örnek: Arecool.

Yani? Doğru ya, OC olunca 100 FPS artıyor.

OC un ne kadar etkisi olduğunu benim bilmeme gerek yok oyun testlerinde ne kadar fark ettiğinin bende farkındayım lakin siz direkt 1650 dediniz. Cevabım düz 1650 demenize idi.

Bütçe 5000 TL olunca her 300 TL'nin önemi oluyor. Kınamak derken ne demek istediğinizi anlamadım.

Sistemin fiyatı zaten belli ve bakmadınız sanırım. Zaten 300-350 gibi bir fiyatla 5000'e tamamlanıyor. 5000'i aşmadığı sürece ne önemi var ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı