5 bin TL'ye GTX 1050 4 GB laptop alınır mı?

Bütçe
5000

461197

Decapat
Merhaba herkese, ana bilgisayarımın ekranı bozulduğu için ve panelin 1000TL olduğu için yeni bilgisayarar almaya karar verdim. Teknik ressam bölümü okumaktayım, dolayısıyla ekran kartı çok önemli. SolidWorks, AutoCAD, SolidCAM, Fusion gibi çeşitli çizim programları kullanılacak. 5000TL maksimum bütçem var, şu laptopu alacağım:
İşlemci: i5 8.nesil
GPU: GTX1050 4 GB.
RAM: 8 GB ileride yanına 8.
Marka: Monster.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun fiyatı özelliklerine göre baya iyi ama dersin için yeterli olur mu emin değilim.

Merhaba herkese, ana bilgisayarımın ekranı bozulduğu için ve panelin 1000TL olduğu için yeni bilgisayarar almaya karar verdim. Teknik ressam bölümü okumaktayım, dolayısıyla ekran kartı çok önemli. SolidWorks, AutoCAD, SolidCAM, Fusion gibi çeşitli çizim programları kullanılacak. 5000TL maksimum bütçem var, şu laptopu alacağım:

Abra A5 v13.1 modeli mi? O model ise çok iyi diyebilirim size.

Monster'ı okuyana kadar her şey güzeldi. Hangi serisiymiş?

Yazdığım model ise gayet iyi modeldir. Isınma sorunu falan olursa undervolt yapar konu sahibi.

5k fiyata şuanda düzgün laptop bulmak zor, eğer cihaz sağlamsa alınabilir bence, elimde yedekte tuttuğum acer vx15 var, ondada 1050 var, dediğin programlarda sorun çıkarmıyo. Ben daha çok solidedge ve blender kullanıyorum tabi çizim yaparken.

Monster alma hocam onun harici 5k ile seni uzun bir süre götürecek birşey alamazsın.

5K'ya bir sorunu yoksa bence net alınır. Bir temzileyip termal bakım yaparsınız sıkıntı olmaz. Isınmanın çok büyük bir dert yaratacığını sanmıyorum. Zaten genelde eğitim amaçlı kullanacaksınız. Oyun için ise zaten ısınma yaratacak oyunlar 1050 ile zevkle oynanmaz. 1050 ile zevkle oynanabilecek oyunlarda ısınma sorununun çok olacağını sanmıyorum. Bu arada Monster olsa bile 5K bana biraz şüpheli geldi. İyi araştırın. 9-12 K arasına görüyom ben 1050 Laptopları.

Yeni konular

Geri
Yukarı