5 gün A101'de çalıştıktan sonra işten ayrılmak

İşe girerken bu kağıtların hepsine tek tek imza attım. Sözleşme.
Hocam, bence 1 ay dayanmaya çalışın. Sonucunda herkes mutlu şekilde ayrılırsınız. Ekstra paranızı da alırsınız. Zaten bir yerden sonra alışıyorsunuz yorucu gelmiyor. Aynı şekilde bende sanayide 2 yıla yakın çalışmıştım 15-16 yaşımdayken. İlk 1 ay her gün işte ağlıyordum neredeyse. Sonrasında alışıyorsunuz. Para da tatlı geliyor.

Ben 11 gün falan çalışıp ayrıldım. Direkt olarak gittim söyledim mağazadaki müdüre. 2 3 gün kal eleman bulalım sonra ayrılırsın dedi. Ben o gün kaldım sonra uğramadım. Öyle maksat tecrübe olsun.
Maaşım da yattı, sigortam da.
Bana da dediğiniz gibi 100 sayfa imzalattılar.
Bir zararını görmedim henüz hukuksal anlamda.
Köle arıyorlarmış, aradıkları ben değilim.
Mecbur olan, iş arayan gençleri, bizleri mahvetmekten başka bir şey değil amaçları.
Aklı olanın çekeceği çile değil ama işte mecburiyet faktörü olabiliyor.

Gitmeyeceğini söyle yeterli herhangi bir evrak imzalamana gerek yok firmalar zaten ilk 2 ay deneme süresi verir.

Cumartesi A-101 ile görüşmem var ve ben bu konuyu okuyarak işten tiksindim. :D
Fabrikada çalışmak daha rahat gibi gözüküyor. En azından günde 8 saat sabit.

Cumartesi A-101 ile görüşmem var ve ben bu konuyu okuyarak işten tiksindim. :D
Fabrikada çalışmak daha rahat gibi gözüküyor. En azından günde 8 saat sabit.

Girebiliyorsan Part Time olarak gir. Günde 5-6 saat çalışıp aylık 8000 TL civarı bir para alırsın.

Girebiliyorsan Part Time olarak gir. Günde 5-6 saat çalışıp aylık 8000 TL civarı bir para alırsın.
Geçen McDonalds'a gittim, Part Time eleman arayıp aramadıklarını sordum.
Full Time arıyoruz dediler. Tamam, çalışırım dedim. ''Önce Part Time sordunuz, size güvenemem, olmaz.'' dediler. :D Küfür etmemek için kendimi zor tuttum.

Part Time çalışınca bu 14 saat çalışma olayından yırtabiliyor muyuz?

Part Time çalışınca bu 14 saat çalışma olayından yırtabiliyor muyuz?

Hmm sanırım evet. Normalde haftada 1 kez full yapıyorsun. Sayım olduğu günlerde ise haftada 2 gün. Part Time çalışanlar sanırım sayıma kalmaz. Emin değilim.

Hmm sanırım evet. Normalde haftada 1 kez full yapıyorsun. Sayım olduğu günlerde ise haftada 2 gün. Part Time çalışanlar sanırım sayıma kalmaz. Emin değilim.
Part Time denilen şeyde normalde haftada en fazla 30 saat çalıştırabilir. Gerçi Full Time'da da en fazla 45 olması lazım ama takan yok. Bu şirketler her şeyin bir şeytanlığını bulduğu için hiçbir şeyden emin olamıyor insan. Günde 14 saat çalıştırmak nedir ya? Mesai ücreti de vermiyorlar.

Fabrikada çalışsam servisi beklerken gene haftada 60 saate denk gelecek, başka yerde işe girsem otobüs beklerken gene haftada 60 saat. A-101 kapımın dibinde ama onlarda da çalışma saatleri uzun. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı