5 gün özürsüz devamsızlığa takdir veriliyor mu?

Biriniz geçerli diyor biriniz geçersiz diyor, kafam karıştı. Ortaokula giden ve 7.5 gün özürsüz devamsızlığı olan arkadaşım takdir alabilir mi?

Hocam liselerde geçerli devamsızlık ile belge alma muhabbeti ortaokullarda geçerli değil yani 7.5 gün özürsüz devamsızlığı olan arkadaşınız belge alabilir.

Hocam liselerde geçerli devamsızlık ile belge alma muhabbeti ortaokullarda geçerli değil yani 7.5 gün özürsüz devamsızlığı olan arkadaşınız belge alabilir.
Benimde 3.5 gün devamsızlığım var bu hafta gitmiyeceğim okula. Eğer geçerliyse gitmek zorunda kalırdım ondan soruyorum. Cevabınız için teşekkürler.

Alamaz müdür yardımcısının mesajı.

1686502994113.png

Alamaz müdür yardımcısının mesajı.

Eki Görüntüle 1816756
MADDE 160- (1) (Değişik:RG-1/9/2018-30522) Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu,derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günügeçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 tenaşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesialanları üstün başarı belgesiile ödüllendirir

Arkadaşlar ben 7.sınıfım aslında takdir alıyorum ama özürsüz 15.5 özürlüye cevirirsem belge alabilir miyim ? (müdür yardımcısı-müdür ile velilerim yakından arkadaş)

Hocam o zaman hoca yalan söylüyor kusura bakmayın.

Madde 160- (1) (Değişik:RG-1/9/2018-30522) okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günügeçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 tenaşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden; a) 70, 00-84, 99 arasındakileri teşekkür belgesi, b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi, C) ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesialanları üstün başarı belgesiile ödüllendirir.

Ortaokula gidiyormuş arkadaş zaten sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı