Çözüldü 5 kısa bip sesi ve BIOS ekranında görüntü gelmeme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
RAM
Patrıot Viper Elite Iı PVE2416G320C8K 16GB (2X8GB) DDR4-3200MHZ Pc Bellek
SSD veya HDD modeli
MLD M300 500GB 3300MB-3100MB/s NVMe M
Ekran kartı
AMD RX580
Anakart
Gigabyte H510M-H
İşlemci
INTEL İ5 11400K
Ne kadar aradıysam çözüm bulamadım. Bilgisayarımı başlattığımda 5 kısa bip sesi geliyor ve BIOS ekranı gelmeden Windows açılıyor.
Bilgisayar açılırken BIOS'a girmek için del tuşuna basıyorum BIOS'a giriyor ancak BIOS'ta görüntü alamıyorum.
Ne kadar forum yazı var ise aradım oradaki çözümleri (BIOS resetleme, RAM slotları değiştirme, farklı RAM ile deneme, başka bir ekran kartı ile deneme) denedim.
Ancak bir çözüme ulaşamadım.
Daha önceden BIOS'a girebiliyordum. Başlangıç ekranını gösterme ayarını açtım(anakartın markasını gösteren açılış ekranı) bir de Fastboot'u aktif ettim. O günden bu yana hiçbir şekilde BIOS'a veya boot menuye giremiyorum. Fastboot'u Denetim Masası'ndan yeniden iptal ettim. Başına gelen varsa ya da tecrübesi olan varsa destek bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Ekran kartını 4060 ile değiştirdim sorun çözüldü. Sanırım diğer denediğim kartlar eski olduğundan yapıyordu bilmiyorum.
BIOS pilini çıkartıp bekleyip çalıştırarak denemeni öneririm. Eğer olmazsa boot eden diski çıkartıp BIOS'a girip o ayarı kapatmaya çalış.

İşlemci ile bir alakası yok. Ufak bir araştırma ile şu an bazı Gigabyte anakartlarda yeni nesil RTX ekran kartları ile kullanırken, eğer monitör açık değilse bootta 5 kere öttüğünü öğrenebilirsiniz. Bunun önüne geçmek için monitörünüzü açtıktan sonra bilgisayarı başlatmayı deneyin. İşlemcide bir problem olsa zaten sistem boot olmaz.
BIOS'a girememe probleminiz ile ilgili olarak ise yüksek ihtimal klavyeniz USB 3.0/3.1 portundadır. USB 2.0 (olmazsa PS2) portuna taktığınız zaman problem düzelecektir.
1711408364019.png

Eğer hala düzelmezse jumper ile CMOS temizlemeniz gerekmektedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Ekran kartını 4060 ile değiştirdim sorun çözüldü. Sanırım diğer denediğim kartlar eski olduğundan yapıyordu bilmiyorum.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı