5 ms tepki süresi LoL oynarken problem çıkartır mı?

Mirzaloglu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Arkadaşlar kesinlikle profesyonel yada yarı profesyonel bir oyuncu değilim. Olmayı da düşünmüyorum. Rekabetçi oyunları severim ama über yüksek seviye oynamam. Şu monitörü aldım:

Monitör 5ms IPS 60-75 Hz. Sizce 5 ms bana LoL oynarken çok sıkıntı yaşatır mı 5 ms olduğu için? Genel olarak laptoplarda oyun oynamaya çok alışığım ama sormak istedim yine de?

Son düzenleyen: Moderatör:
5ms kötü bir değer değil. Son zamanlada garip bir algı var. 5ms sana çok iyi hizmet eder sıkıntı falan yaratmaz. IPS olma artısıda var. Güzel monitör alınabilir.

1 ms ile 5 ms arasındaki farkta vereceğin tepki süresi milisaniyeler arasında olacağı için bu anca çok profesyonel espor oyuncuları tarafından bir fark yaratır. Ben mesela TN panel 1 ms tepki süresi monitör aldığım için pişmanım. Keşke diyorum şimdi 5 ms IPS panel monitör alsaydım.

Senin ekran gecikmen, klavye ve mause gecikmen, bilgisayar bileşenlerindeki gecikme, modemindeki ve en önemlisi internetindeki gecikmeyi toplayınca muhtemelen 150 ms gibi bir rakam çıkar. Yani 5 ms bu tolamın içinde pek de önemli değil. Eğer bir e-sporcudeğilsen -ki gerçek bir e-sporcu değilsin çünkü o zaman bu gruplarda bunu tartışmazsın- bu 5ms değerinin senin için hiç bir önemli yok.

LG 22" 22MK400H-B 1ms 75Hz HDMI,D-SUB FreeSync Gaming Monitör

Sizce bu monitörün 1MS olmasının anlamı yok mudur?

TN panelmiş zaten. Bence anlamı yok. Benim için yanıyor bu monitörü almadığım için kahroluyorum her gün.

TN panelmiş zaten. Bence anlamı yok. Benim için yanıyor bu monitörü almadığım için kahroluyorum her gün.

Gecikme değerlerine takılmayın bence hepsi pazarlama stratejisi, panel kalitesi çok çok daha önemli. 5 MS sorun çıkarmaz.

TN Panel ne gibi eksisi olabilir aydınlatırsanız sevinirim, Teşekkür ederim.
Ben LG görünce IPS sanmıştım ama değilmiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı