5 ms tepki süresi LoL oynarken problem çıkartır mı?

TN Panel ne gibi eksisi olabilir aydınlatırsanız sevinirim, Teşekkür ederim.
Ben LG görünce IPS sanmıştım ama değilmiş.

Bu konuyu okuyunca farkları gördüm ve aydınlandım.

TN daha soluk gösterir. Ben VA kullanıyorum aradaki fark çok fazla. IPS ise renkleri canlı gösterir.

Ben de canlı renk isterdim. Ne zaman monitörlerle alakalı soru görsem TN almak gibi bir cahillik ettiğim aklıma geliyor. Tepki süresinin hiçbir önemi yok benim için. Keşke yeteri kadar araştırsaymışım diyorum.

TN daha soluk gösterir. Ben VA kullanıyorum aradaki fark çok fazla. IPS ise renkleri canlı gösterir.
LG 22" 22MK400H-B 1ms 75Hz HDMI,D-SUB FreeSync Gaming Monitör
Ucuz olsun diye bunu tercih ettim, Şimdi anladım neden ucuz.
Artık çok geç olduğu için Renk Paneli ile oynayarak günü kurtarmaya çalışacağız mecburen.
VatanBilgisayarda dolaşırken de monitörler arasında renkler nasıl fark ediyor bariz fark ediliyor ama tabii parası da :)
Demek ki 1ms olayı tamamen hikaye..
Pekii FreeSync kaç FPS arasına kadar destekliyor?
Örn: 33-75 veya 0-75 Bir bilginiz var mı?
Boş yere o kadar para vermişiz yahu.

LG 22" 22MK400H-B 1ms 75Hz HDMI,D-SUB FreeSync Gaming Monitör

Sizce bu monitörün 1MS olmasının anlamı yok mudur?
Yok tamamen pazarlama. Çünkü Hz değeri yüzünden yansıtamaz o farkı. Ekran Hz x gecikme süresi 1000'e eşit olmalı. Bunun için yani 1 milisaniye ile 5 arasındaki farkı anca 1000 ve 200 Hzlik monitörler ile anlayabilirsin.
TN Panel ne gibi eksisi olabilir aydınlatırsanız sevinirim, Teşekkür ederim.
Ben LG görünce IPS sanmıştım ama değilmiş.
Görüntüsü leş gibi TN panellerin En iyi IPS yoksa VA tercih edilebilir. Renkleri doğru yansıtmıyor en başta.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı