5 Nanometre İşlemciler 2020 Yılında Piyasada Olacak

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
5 Nanometre İşlemciler 2020 Yılında Piyasada Olacak
Yeni 5 nm üretim teknolojisine geçişin 2020 yılında başlayacağı tahmin ediliyor. Apple ve Huawei mobil cihazlarında 7 nanometrelik işlemcileri kullanmaya başladı. Qualcomm’un da önümüzdeki ayın başında ilk 7 nm işlemcisini tanıtması bekleniyor. Mobil piyasa yeni üretim teknolojisine geçişi hızlı bir şekilde gerçekleştirirken, PC donanımı üreticileri biraz daha geriden geliyor. Intel hala 14 nanometre işlemciler üretiyor, […]

Devamı: 5 Nanometre İşlemciler 2020 Yılında Piyasada Olacak
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ha 5 NM olmuş ha 7 NM olmuş. Oyunlar, eski olmasına rağmen, Snapdragon 625 işlemcisi kasmadan oynatıyor. Sanırsam bu pazarlama stratejisi. Evet biliyorum yeni işlemci daha hızlı telefon demek diyorsunuz ancak, kaç senelik olduğunu bilmediğim Samsung Galaxy Tab 3 yeterince hızlı. Daha da hızlı olsa ne olur.

Ha 5 NM olmuş ha 7 NM olmuş. Oyunlar, eski olmasına rağmen, Snapdragon 625 işlemcisi kasmadan oynatıyor. Sanırsam bu pazarlama stratejisi. Evet biliyorum yeni işlemci daha hızlı telefon demek diyorsunuz ancak, kaç senelik olduğunu bilmediğim Samsung Galaxy Tab 3 yeterince hızlı. Daha da hızlı olsa ne olur.
Ne demek ha 5 NM ha da 7 NM? Aynı boyuta milyonlarca daha fazla transistör sığdırılıyor, işlemciler daha az ısınıyor, daha hızlı çalışıyor.

Geri
Yukarı