5 tane RX580 8 GB ile mining yapılır mı?

Hocam batsak bile canımız sağolsun dediğiniz gibi yarısını bile kurtarsak iyidir.

Yine de o bütçeye 5600 XT veya daha fazla 5500 XT 8 GB alabilirsin aklında bulunsun. 580 tek iyi mining yapan kart değil .

Kripto madencilik gelip geçici bir şeydir. Meslek haline getirebileceğin, düzenli olarak kar edebileceğin bir şey değil. 2-3 Ay boyunca aylık 3-4 bin civarı kazanabilirsin ama 2-3 ayın sonunda ETH düşerse gelir de düşecektir. Şuan ETH en yüksek seviyesinde ama bu devran hep böyle sürüp gitmez.

ETH Düşüp stoklar oturduğunda toplam 5 kartı 6-7 bine zor satar bence. Şu an ekran kartı stokları yokken bu işi yapmak mantıklı değil. Aylık 3-4 bin kulağa tatlı geliyor ama stoklar oturunca RX580'lerin ikinci elde tanesi 1500'e anca gider.

RX 470/570/480/580 8 GB ne zaman büyük değer kaybetti? 2017/2018'de bile fahiş fiyata satılıyordu mining patladığında 2021 oldu yine öyle satılıyorlar. Mining bir çıkar bir iner ama zamanı gelince her zaman fiyatları uçuşa geçti. Zararına kazsa dahi elinde değer olacak. Tekrar pump yemesine bakar. Bu yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen olumsuz yönden bakmışsın biraz.

Yani arkadaşlar

Girmememi mi söylüyorsunuz hocam aslında çok yatmıştı kafama da kendi paramı kazanmak.
Kartlar çok pahalı hocam o yüzden getirisi biraz zor oluyor yani kartınızın parası çıkar üstüne az para kalır, örnek vermek gerekirse ben rx 5600 xt'yi hemde iyi bir modelini 3300 gibi bir fiyata aldım bir anda 2000 lira zam geldi sonra yavaş yavaş kart azaldı piyasa da tabi fiyatı da orantılı olarak arttı. Sahibinden de benim kartı 7500'e satan vardı en düşük de bu seriden kartı 5000'e gördüm şuan satsam bana kar kalır ancak kart alamam, mining yapsam parasını çıkartırım üstüne para da kalır ve kartı gittiği yere kadar kullansam çok daha iyi bir kart alırım. Ben olsam sizin yerinizde altına yatırım yapardım şahsen dolar, euro'nun artacağını düşünüyorum tabi siz bu tarz bir şeye girişecek iseniz yinede sorun sorgulayın ama zararlı çıkacağınızı düşünmüyorum.

Yani parayı asıl vuranlar şimdi gidip 6 bin liraya RX 580 satın alanlar değil, tam zamlanmadan önce bir sürü kart alanlardır.

Parayı vurmayı çok istediğim söylenemez bana yetecek kadar kazansam daha ne isteyeyim ki kazandığım paradan arttırıp ileride daha çok ekran kartı almayı bile düşünüyorum.

Yani parayı asıl vuranlar şimdi gidip 6 bin liraya RX 580 satın alanlar değil, tam zamlanmadan önce bir sürü kart alanlardır.

En büyük kazananlar riglerini hiç bozmayıp devamlı kazanlardı. 2018'de mining rig kurup BTC/ETH dibe vurunca "ileride belki tekrar yükselir" diye düşük kazanca veya zararına kazanlar şimdi ada almıştır kendilerine. 😂

Parayı vurmayı çok istediğim söylenemez bana yetecek kadar kazansam daha ne isteyeyim ki kazandığım paradan arttırıp ileride daha çok ekran kartı almayı bile düşünüyorum.

Hocam bakın şu konuyu kesinlikle bilin ve ondan sonra bu yatırımı yapacaksanız yapın. Sizin almayı planladığınız kart normalde o fiyatta değil. Yani siz bu işi yapanların sattığı kartı alacaksınız. Eğer o kart o paraya satılıyorsa demek ki o fiyattan para kazandırmıyor. Kazandırsa adam kendisi yapar. Bence girmeyin böyle bir işe ya normal fiyatlarla stoğa girdiği gibi Amazon gibi sitelerden ekran kartı alıp yapın ya da yapmayın. RX 580'e 6000 TL vermek normal değil. Girmemenizi öneriyorum. Ethereum düştüğü an geliriniz çok ciddi derecede azalacak eğer düşerse. Stok kovalayıp sıfır ve normal fiyatla ekran kartı almaya çalışın. Yatırım tavsiyesi değildir.

Hocam bakın şu konuyu kesinlikle bilin ve ondan sonra bu yatırımı yapacaksanız yapın. Sizin almayı planladığınız kart normalde o fiyatta değil. Yani siz bu işi yapanların sattığı kartı alacaksınız. Eğer o kart o paraya satılıyorsa demek ki o fiyattan para kazandırmıyor. Kazandırsa adam kendisi yapar. Bence girmeyin böyle bir işe ya normal fiyatlarla stoğa girdiği gibi Amazon gibi sitelerden ekran kartı alıp yapın ya da yapmayın. RX 580'e 6000 TL vermek normal değil. Girmemenizi öneriyorum. Ethereum düştüğü an geliriniz çok ciddi derecede azalacak eğer düşerse. Stok kovalayıp sıfır ve normal fiyatla ekran kartı almaya çalışın. Yatırım tavsiyesi değildir.

Uzun bir süre stok kovalayalım diyorsunuz doğru mu anladım hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı