5. veya 6. nesil Intel i5 işlemciler günlük işlerde problem çıkarır mı?

justblack

Decapat
Yer
Bakü
Daha fazla  
Selam.
Kendi bilgisayarım 15.6 inch olduğundan benim için mobilitesi düşük geliyor.
Ben de onu satıp, 2. el 14 inch ekrana sahip daha kompakt bir cihaz almak istiyorum. En çok karşılaştığım ilanlarda, 5-8. nesil i5 işlemcili, 16 GB RAM'e ve SSD'ye sahip Thinkpad'lar ve HP marka laptoplar var.
Genelde 1-2 ms Word ve bir Excel dosyası, 4-5 sekmesi açık olan Brave tarayıcısı ve bazen de Zoom uyulamasını aynı anda kullanıyorum. Oyun oynamam, grafik işlerle pek uğraşmam. Böyle eski nesil lakin temiz olan cihazlar beni üzer mi? Başka ne tavsiye edersiniz?

Şu anki donanımım: Lenovo IdeaPad 5
i5-1135G7, MX450, 16 GB RAM, SSD.

Selam.
Kendi bilgisayarım 15.6 inch olduğundan benim için mobilitesi düşük geliyor.
Ben de onu satıp, 2. el 14 inch ekrana sahip daha kompakt bir cihaz almak istiyorum. En çok karşılaştığım ilanlarda, 5-8. nesil i5 işlemcili, 16 GB RAM'e ve SSD'ye sahip Thinkpad'lar ve HP marka laptoplar var.
Genelde 1-2 ms Word ve bir Excel dosyası, 4-5 sekmesi açık olan Brave tarayıcısı ve bazen de Zoom uyulamasını aynı anda kullanıyorum. Oyun oynamam, grafik işlerle pek uğraşmam. Böyle eski nesil lakin temiz olan cihazlar beni üzer mi? Başka ne tavsiye edersiniz?

Şu anki donanımım: Lenovo IdeaPad 5
i5-1135G7, MX450, 16 GB RAM, SSD.

İçindeki SSD iyi ise 16 RAM ile cayır cayır Google'da gezersiniz 5 10 sekmede açık olsa 5. 6. nesillerde üzmez günlük iş için.

Sorun yaratmaz kasma donma yapmaz. Fakat neden şu anki laptoptan memnun değilsiniz anlamadım.
Evde masanın üstünde kullanırken çok memnunum, hatta arkadaşlarıma tavsiye etdiğim bir seri. Lakin, 15.6 inch yerine daha kompakt bir model arıyorum. Hem ağırlıktan dolayı, hem de çantada cihaz için daha güvenli ortam oluştura bilmek için. Cihaz büyük olunca, korumam gereken alan da büyük oluyor haliyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı