50.000 TL dokunmatik ekranlı render laptop önerisi

Bütçe
50K

suzun

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
İnternet haber sitesi ve televizyon programları yapan bir basın mensunu olarak, Televizyon programlarımı montajlamak, kesitler almak ve YouTube için. Haftada birkaç kez, belki günde 1 kez montaj ihtiyacı için kullanabileceğim, gereğinde canlı yayınlar ve gereğinde kayıt programlar hazırlayabileceğim bir laptop önerisine ihtiyacım var.

Harici monitör desteğim de var. Amacım önümüzdeki birkaç yıl beni sorunsuz idare etmesi.
En önemli beklentim render hızı.
Güncel teknoloji bilgilerim oldukça eksik olsa da, işlemci ve ekran kartı en önemli seçimler sanırım.
Çok iyi bir öneri durumunda 100K ya kadar çıkabilirim ama sanırım 50K civarı laptoplar benim beklentimi fazlası ile karşılar.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Depolama da fazla gerekiyor o zaman değil mi?

Harici hard disk desteğim var. Kuracağım programları sağlıklı bir şekilde barındırması yeterli.
Sanırım 1TB ortalama yeterli olur diye düşünüyorum.

Tesadüfi az önce bakmıştım. Harici klvayesi (ve Türkçe dil destekli) var mı, ayrılabilir mi, Bluetooth mu emin olamadım. İnceleme için notlarıma alıyorum.
Öneri için teşekkür ederim.

Harici hard disk desteğim var. Kuracağım programları sağlıklı bir şekilde barındırması yeterli.
Sanırım 1TB ortalama yeterli olur diye düşünüyorum.

Tesadüfi az önce bakmıştım. Harici klvayesi (ve Türkçe dil destekli) var mı, ayrılabilir mi, Bluetooth mu emin olamadım. İnceleme için notlarıma alıyorum.
Öneri için teşekkür ederim.

Klavye var, Türkçe mi İngilizce mi bilmiyorum, MacBook olmaz mı?

Klavye var, Türkçe mi İngilizce mi bilmiyorum, MacBook olmaz mı?

YouTube'dan inceliyorum şu ana güzel bir öneri gibi göründü.
MacBook hakkında çok bir fiktrim yok.
Sanırım Windows değil kendi işletim sistemini kullanıyor.
Tüm hayatın hep Windows işletim sistemi ile geçti.
Sanki aynı şekilde devam etmek daha stabilite sağlayabilir.

Bu iki bilgisayar arasında kaldım. Şimdilik ama karar vermek oldukça zor.
Biri dokunmatik yüzey ve mobilite veriyor.
Diğeri büyük ekran donanım olarak sanki tam aradığım.

18 inç laptop dokunmatik olsa idi hiç düşünmezdim sanki.
HP ya da MSI bakmalı mıyım emin olamadım.

Ne dersiniz arkadaşlar?

Son düzenleme:
YouTube'dan inceliyorum şu ana güzel bir öneri gibi göründü.
MacBook hakkında çok bir fiktrim yok.
Sanırım Windows değil kendi işletim sistemini kullanıyor.
Tüm hayatın hep Windows işletim sistemi ile geçti.
Sanki aynı şekilde devam etmek daha stabilite sağlayabilir.

Bu iki bilgisayar arasında kaldım. Şimdilik ama karar vermek oldukça zor.
Biri dokunmatik yüzey ve mobilite veriyor.
Diğeri büyük ekran donanım olarak sanki tam aradığım.

18 inç laptop dokunmatik olsa idi hiç düşünmezdim sanki.
HP ya da MSI bakmalı mıyım emin olamadım.

Ne dersiniz arkadaşlar?

G18 gibi bir cihazda dokunmak işe yaramaz zaten, size hangisinin lazım olduğunu karar vermeniz lazım, pil önemliyse Ryzen 7000 mobil çıkmak üzere onlar bakılabilir.

Render yaparken piyasadaki en iyi soğutmalı laptop bile sıcaklık problemleriyle karşılaşacak ve en iyi ihtimalle fena fan sesi dinleyeceksin. Hele dokunmatik için 14'' ince bir laptop alırsan onun soğutması asla yetmez, işlemciyi tam performans kullanamazsın! Bence bütçeni ikiye böl ucuzundan bir dokunmatik laptop al günlük kullanım için, render içinde masaüstü topla fan gürültüsü dinlemeden ve hızlı render yaparsın. Eğer avrupadan getirme imkanın varsa sıvı soğutmalı Neo serisine de bakabilirsin:

Ekran kartı çok abartılı almana gerek yok, 4060 bile işini görür. Render hızlı yapsın demesen işlemci gücünü limitleyerek yavaş ama ısınmadan render yapmanın yolları var ama ciddi oranda render süresini arttırır.

Değerli arkadaşlar,

HP Omen Core i9-13900HX/32GB RAM/2 TB SSD/RTX 4080 ekran Kartı/17.3"/WIN 11/7P652EA​

Olarak seçimimi yaptım.
Allah kısmet ederse Çarşamba elimde olacak.
Katkınız ve Desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı