50.000 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
50000

Ahkaber

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Şehir Plancısı
Öncelikle herkese iyi Sosyaller arkadaşlar. İş ve render amaçlı kullanılması adına 50000 TL civarında bir sistem toplamak istiyorum.
Bunun için birkaç deneme gerçekleştirdim ancak sizlerin de değerli fikirlerini almak isterim.

Kendim toplamış olduğum sistem:
Ve bir de kasa onu daha tam olarak belirlemedim ancak boş kalmasındansa;

Alternatif olarak:

Sistem 50 bin TL'nin biraz üzerinde. Bunun farkındayım ekran kartını ASUS yerine farklı marka kullanarak biraz daha düşürebilirim. Ancak genel anlamda başta da belirttiğim gibi sistem iş ve render amaçlı kullanılacak tabii ki oyunda oynanacak ancak 3D, Unity gibi programlarda kullanılacaktır. Bu şekilde kullanılacak sistem için önerilerinizi beklemekteyim. Teşekkür ederim.
@messinicocugu @Recep Baltaş

Öncelikle herkese iyi Sosyaller arkadaşlar. İş ve render amaçlı kullanılması adına 50000 TL civarında bir sistem toplamak istiyorum.
Bunun için birkaç deneme gerçekleştirdim ancak sizlerin de değerli fikirlerini almak isterim.

Kendim toplamış olduğum sistem:
Ve bir de kasa onu daha tam olarak belirlemedim ancak boş kalmasındansa;

Alternatif olarak:

Sistem 50 bin TL'nin biraz üzerinde. Bunun farkındayım ekran kartını ASUS yerine farklı marka kullanarak biraz daha düşürebilirim. Ancak genel anlamda başta da belirttiğim gibi sistem iş ve render amaçlı kullanılacak tabii ki oyunda oynanacak ancak 3D, Unity gibi programlarda kullanılacaktır. Bu şekilde kullanılacak sistem için önerilerinizi beklemekteyim. Teşekkür ederim.
@messinicocugu @Recep Baltaş

Sıvı soğutmayı H150 ile değiştir.

Intel alternatifini de oluşturdum incelerseniz sevinirim;
Intel tarafında da bu şekilde bir alternatifim bulunmakta hangisine yönlenmem gerektiğine karar veremedim tam olarak.

Sıvı soğutmayı H150 ile değiştir.

Bu sıvı soğutmadan bahsediyorsunuz değil mi?

Intel alternatifini de oluşturdum incelerseniz sevinirim;
Intel tarafında da bu şekilde bir alternatifim bulunmakta hangisine yönlenmem gerektiğine karar veremedim tam olarak.

Bu sıvı soğutmadan bahsediyorsunuz değil mi?

Evet, zaten aşağıda seçenek olarak var. Şu beğenmedim atan arkadaşta okursa diye yazıyorum, render artık ağırlıklı olarak ekran kartından alınıyor. Sadece bazı iş renderlanırken işlemciye yük biniyor.

İşlemci konusunda emin değilim ama AMD bir sistem toplayacaksan bu sistemi baz alabilirsin.

Son düzenleme:

O kasaya o ekran kartının sığmayacağını biliyorsundur umarım…

O PSU hakkında da bilgimiz yok. Güvenemeyiz.

O kasaya o sıvı soğutucuda sığmaz.

O kasaya o ekran kartının sığmayacağını biliyorsundur umarım…

O PSU hakkında da bilgimiz yok. Güvenemeyiz.

O kasaya o sıvı soğutucuda sığmaz.

Dediklerinin hepsi yanlış.

Evet, zaten aşağıda seçenek olarak var. Şu beğenmedim atan arkadaşta okursa diye yazıyorum, render artık ağırlıklı olarak ekran kartından alınıyor. Sadece bazı iş renderlanırken işlemciye yük biniyor.

Ekran kartına yük bindirdiğini biliyorum ancak netcad ne kadar sevmiyor olsam da işlemciye tüm yükü bindirmekte. Ekran kartları çok daha pasif durumda. Biraz da bu sebeple işlemciyi güçlü tutmak istiyorum.

@Ahkaber AM5 soket bir sistem topla ilerisi için bu bütçe de. 4070 Ti olarak Galax'ın modeli var 2K daha uygun ona bakabilirsin. Soğutucu olarak Arctic lf 360 iyidir.

Anakart olarak B650-Plus yeterli gelir.

Teşekkür ederim hocam bende daha uzun soluklu bir sistem olması için biraz AM5 yönünden gitmek istedim. Ancak işte bütçe çok zorlanmış durumda. Dediğiniz gibi B650 düşünüyordum bende ama acaba 12+2 faz yeterli olur mu 7900x gibi bir işlemci için.

İşlemci konusunda emin değilim ama AMD bir sistem toplayacaksan bu sistemi baz alabilirsin.

Hocam öneriniz için teşekkür ederim ancak 60 bin benim için çok zor monitörlere de bütçe ayırmam gerekli elimdekiler çok eski durumdalar. 50 bine olabildiğince yakın olmam ancak bütçemi karşılayacaktır. ASUS 4070 Ti yerine diğer firmalara yöneleceğim gibi görünüyor bütçeyi tutturabilmek adına. Ancak öneriniz için çok teşekkür ederim.

Çok resmi gibi yazıyorum kusura bakmayın daha önce doğru kullanım yüzünden birkaç kere ban yedim çok dikkat ediyorum.

Geri
Yukarı