50.000 TL'ye telefon önerisi

Bütçe
50000
iPhone 16 da inşallah düz serisinde de 120 olması dileği ile.

Hocam daha Type-C yeni geldi ne bu aceleniz? 120Hz için birkaç yıl bekleyin lütfen, Apple SE serisine AMOLED getireceği için batma tehlikesi yaşıyor olabilir 😂

Modern teknolojiler için S23 Ultra gerekli ihtiyaçları karşılar.

Merhaba, 50 bine yakın bir bütçem var. Hem kamerasının övülmesinden hem de merakımdan dolayı iPhone almak istiyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

3 seçeneğin var hocam:
1- Yurt dışı olarak 15 Pro ya da 15 Pro Max alabilirsin bayağı da bütçen artar ve en güncel cihaza sahip olursun. Her sene 8 ay hakkın var ülkemizde. Şu an alırsan 2025 Ağustosa kadar da kapanma olmadan kullanabilirsin. Kapandığında da Apple'ın kendi özelliği olan iCloud arama yönlendirme ile bir tane eski bir 6S/SE1 alarak sim kartı ona takıp gelen aramaları ve internet paketini yurt dışı cihazda kullanarak son 4 ayı idare edersin sonra 1 Ocak itibarıyla 8 ay hakkın geri gelir bu şekilde kayıtsız kullanabilirsin.
2-TR'den 2. el bir 14 Pro'ya bütçeni zorlamanı tavsiye ederim. Olmazsa 13 Pro Max'e de bakabilirsin. 14 Pro serisi düz 15'ten her yönden iyi cihaz. 13 Pro serisi ise düz 15'lerden birçok yönden iyi cihaz. 2. el alman gerek maalesef sıfırları karaborsa olduğu için çok pahalı.
3-Sıfır ve TR cihazı istersen mecburen düz 15 almak durumundasın.
En mantıklı yoldan en mantıksız yola sıralarsam: 1>2>3

Son düzenleme:
50bin TL veriyorsun ve 60Hz kullanıyorsun, çok garip ya. 4bin TL'lik telefonda bile 90Hz ekran var.

Şimdi gelip derler, ios akıcı abi hissettirmiyor.
120 hz Realme 9 Pro ve iPhone XR'ı yan yana koydum. Hissetirmeyecek kadar iyi performansı var.

Hatanın neresinden döndürürsek iyidir. En basitinden 50k verip 60Hz mi kullansın? 😂
S23 Ultra özellik bakımından üstün olsa dahi iPhone'un IOS gibi net bir farkı var hocam.

Hocam o konuda göz doktoruna görünmenizi tavsiye ederim, 60 ile 120 Hz arasındaki farkı hissetmiyorsanız telefonluk bir durum yok.
Ben de biliyorum 60hz ile 120hz farkını ama öyle değil işte. 60hz sanki 90hz gibi geliyor göze. Bunu gözlemleyen bir sürü insan da mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı