50-100 metreden Wi-Fi'a bağlanmak

emir0723

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Yurtta kalıyorum ve yurdum üniversitenin içinde ama üniversitenin interneti yurttan çekmiyor. Benim odam yurdun en köşesinde ve tam okulun başka bir binasının karşısında olduğu için bazen çekiyor, bazen çekmiyor. Acaba Wi-Fi'a bağlanabilmek için önerebileceğiniz bilgisayara takılabilen bir cihaz, anten vb. var mıdır? Öğrenci işi ucuz bir şey arıyorum. YouTube'a girecek kadar bağlanabilsem yeter.

Merhabalar.

Yurtta kalıyorum ve yurdum üniversitenin içinde ama üniversitenin interneti yurttan çekmiyor. Benim odam yurdun en köşesinde ve tam okulun başka bir binasının karşısında olduğu için bazen çekiyor, bazen çekmiyor. Acaba Wi-Fi'a bağlanabilmek için önerebileceğiniz bilgisayara takılabilen bir cihaz, anten vb. var mıdır? Öğrenci işi ucuz bir şey arıyorum. YouTube'a girecek kadar bağlanabilsem yeter.

Kablusz internet yayıcıya bakabilirsin.

Merhabalar.

Sinyal çoklayıcı alabilirsin.

Wi-Fi Router alarak çözebilirsin

Bunu altyapı ile kendileri çözmeleri daha mantıklı. Örnek MESH türü bir teknoloji ile. Sizin için SE sinyalin güçlü olduğunu bildiğiniz bir noktaya tekrarlayıcı bir cihaz ilave etmek olabilir. Son seçenek odanızda bir tekrarlayıcı denemek belki de size gelen sinyal yeterli ama sizdeki anten gücü zayıf dönüş olmuyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı