50 bin sıralama için üniversite tercih önerisi

El Chavo

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, sayısalda ilk 50 bin sıralamasına girdim ve tercih yapacağım ancak hangi sıralama aralığında yapmalıyım bilemiyorum. Acaba 120 binlik bir yer kesin olarak gelir mi? Eğer gelirse son seçeneğime onu ekleyeceğim, listemi daha fazla kabartmak istemiyorum. Bana tavsiye ve yönergelerde bulunabilir misiniz?

120 binlik yer yüksek ihtimalle gelir ama bu durum bölüme göre değişebilir. Eğer tam olarak neresi olduğunu söylerseniz önceki yıllardaki sıralama değişimine bakıp bir tahminde bulunabiliriz.

Son tercih olarak, Akdeniz üniversitesi hemşirelik bölümünü düşünüyorum. Ancak 2020'de 120 bin ile 2019'da 130 bin ile kapatmış, önceki mesajımda bir karışıklık olmuş, kusura bakmayın.
Son 4 yılın sıralama grafiği şu şekilde:
2020:120.067
2019:126.797
2018:133.000
2017:110.182

Son düzenleme:
Son tercih olarak, Akdeniz üniversitesi hemşirelik bölümünü düşünüyorum. Ancak 2020'de 120 bin ile 2019'da 130 bin ile kapatmış, önceki mesajımda bir karışıklık olmuş, kusura bakmayın.
Maalesef kesin bir şey diyemiyorum fakat üniversitenin 200 kişilik kontenjanının tamamının sizden daha iyi sıralama yapmış insanlar tarafından doldurulabileceğini sanmıyorum. Hatta eğer birinci sıraya Acıbadem hemşirelik yazdıysanız ona yerleşebileceğinizi düşünüyorum.

Herkese çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız. Yorumlarınızı dikkate alarak, sıralamamda gerekli değişimleri yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı