Sayısal 40-50 bin sıralama için bölüm ve üniversite önerisi

enes_yldrm_1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dünkü sınava göre 2022'de 50 bin geliyor büyük ihtimal. Bu sene de 40-50 bin arası gelir diye düşünüyorum ama tam belli değil bildiğiniz gibi. Sizce bu sıralama aralığında en tercih edilebilir bölüm ve yerler nerelerdir? Ve 30 binlik üniversitelerle 50 binlik üniversiteler arasında ciddi bir fark olur mu? Sizce mezuna kalmak gerekir mi? (Mezuna kalırsam biyolojinin, matematiğin, kimyanın en baba konularını da sağlam bir şekilde çalışmam lazım. Geriye kalan konulardan hiç bir şey bilmiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bölüm size bağlı, burada yapılacak öneriye göre okumayın. İlginiz neye varsa onun bölümünü okuyun. Şehir olarak ise Eskişehir, İzmir ve eğer maddi durum iyiyse İstanbul iyidir.

Mezuna kalma hem rakipin artar hem de daha kötü yapma ihtimalin var. Bilgisayar mühendisliği bölümlerine bak Karadeniz teknik üniversitesi yazılım bölümü 67k ile kapatmıştı en son bakınırsan yazılım veya bilgisayardan bulursun.

Geçen sene 50k geldiyse bu sene daha yüksek bir sıralama gelir. Bu senenin sınavı tarihin en kolay YKS'siydi bana göre. Sayısal için konuşuyorum, edebiyat ve sosyalden haberim yok.

Bu senin hayatın. Ailen dışında ve çok güvendiklerin dışında kimseden öneri bekleme. Ama her zaman önce kendi içinden geçeni değerlendir. Sonra da ailene danış ve fikirlerini al.

sınav denilen kadar kolaysa yazılanlar muhtemelen doğru çıkar...

Eğitim kalitesinde her şey sıralama değil. Aynı bölüm için 40 binlik okulun 60 binlik okuldan çok kötü olduğu durumlar var.

Önce bölüm seçin. Sonra YÖK Atlas seçim sihirbazı üzerinden puan türünü ve bölümü seçip seçeneklerinizi değerlendirin. Okulun, fakültenin konumuna bakın.

Sınavın kolay olması sıralamaları neredeyse hiç etkilemez. Puanları etkiler. Sıralama insanların yönelimleri ile alakalı. İnsanlar bir anda bir bölümü bırakma kararı alabilir. Meslea 2018'de inşaata gitmemeye karar verdi insanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı