Sayısal 40-50 bin sıralama için bölüm ve üniversite önerisi

Hayatınızı Technopat mı belirleyecek? Ne kadar saçma bir konu.
Ben sizin dediğinize göre seçmeyeceğim ki zaten bölümü. Sadece aklımda fikir oluşsun diye sordum.

Geçen sene 50k geldiyse bu sene daha yüksek bir sıralama gelir. Bu senenin sınavı tarihin en kolay YKS'siydi bana göre. Sayısal için konuşuyorum, edebiyat ve sosyalden haberim yok.
2022'den zor diyorlar çoğu yerde de ondan sıralamayla ilgili tahminde bulundum.

2022'den zor diyorlar çoğu yerde de ondan sıralamayla ilgili tahminde bulundum.
Yok hocam kesinlikle değil. Bu sene merakımdan girdim her sene sınavları iyice kolaylaştırıyorlar. Matematiği aynıydı diyebilirim ama fizik, kimya ve biyolojiyi aşırı kolaylaştırmışlar. Belki de konuların yarısı yoktu diye böyle yaptılar bilmiyorum.

Yok hocam kesinlikle değil. Bu sene merakımdan girdim her sene sınavları iyice kolaylaştırıyorlar. Matematiği aynıydı diyebilirim ama fizik, kimya ve biyolojiyi aşırı kolaylaştırmışlar. Belki de konuların yarısı yoktu diye böyle yaptılar bilmiyorum.
Her sene rekabet artıyor.Sınavın kolaylığı sürekli sürekli girenler tercih edilecek popüler bölümlerin değişmesi hepsi bir sebep.

Nasıl daha kolay sınavdı? Denemelerde 37-38 yaptığım AYT matematiği 31.25 yaptım bence kolay bir sınav değildi ortalama düzeydeydi 22 faciası değildi en azından.
Hocam kolaylığı kendime göre yorumlamıyorum. Yıllardır eğitimci olan hocalarıma göre önceki yıllara göre gayet kolay bir sınavdı.

22 faciası!?
Nasıl daha kolay sınavdı? Denemelerde 37-38 yaptığım AYT matematiği 31.25 yaptım bence kolay bir sınav değildi ortalama düzeydeydi 22 faciası değildi en azından.

22 Faciasından kastınız ne anlamadım, bu senenin AYT matematiği 2022 ile aynı düzeydeydi. Fen ise çok daha basitti.

22 faciasından kastınız ne anlamadım, bu senenin AYT matematiği 2022 ile aynı düzeydeydi. Fen ise çok daha basitti.

20'den bir tık daha zor olmasına rağmen yer yer ondan daha kötü sıralama getiren bir 22 çoğu hocanında kanaati bu senenin genel ortalama olarak daha zor olduğu yönde.

96 TYT 70 AYT'nin 10 bin sıralama getirdiği bir seneye facia değil diyorsanız ciddi bir sıkıntı vardır.

20'den bir tık daha zor olmasına rağmen yer yer ondan daha kötü sıralama getiren bir 22 çoğu hocanında kanaati bu senenin genel ortalama olarak daha zor olduğu yönde.

96 TYT 70 AYT'nin 10 bin sıralama getirdiği bir seneye facia değil diyorsanız ciddi bir sıkıntı vardır.
Ben 98 tyt 60 ayt ile 42 oldum. Sadece merakımdan sormuştum. Sıkıntıdan kastınız nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı