50 bin TL'ye RTX 4070 Super sistem önerisi

Bütçe
50000
i5 14600K performans olarak R5 7600x'ten bile biraz daha güçlü bir işlemci. SSD pek iyi sayılmaz, bu bütçeye yakışmayacak bir parça.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tabii bekliyorum.
R5 7500F daha ucuz olduğu için daha iyi parça kullanma şansımız da olabilir. Bakıp geri dönüş yapacağım.

i5 14600K performans olarak R5 7600X'ten bile biraz daha güçlü bir işlemci. SSD pek iyi sayılmaz, bu bütçeye yakışmayacak bir parça.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

R5 7500F daha ucuz olduğu için daha iyi parça kullanma şansımız da olabilir. Bakıp geri dönüş yapacağım.

Çok teşekkürler.

@brayn98
CARNAGE-SLIM4070SUPER / AMD Ryzen 5 7500F MPK / MSI GeForce RTX 4070 SUPER Gaming X Slim 12GB / 16GB RAM / 500GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Değiştirilmesi önerilen parçalar:
İşlemci soğutucu: Thermalright Assassin X 120 Refined SE ARGB TL-C12C-S 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu
Ram: Corsair Vengeance 32GB (2x16GB) 6000MHz CL36 Intel Expo DDR5 Ram
SSD: Corsair MP600 PRO NH 1TB PCIe Gen 4.0 x4 Okuma 7000MB – Yazma 5700MB M.2 SSD
Toplam fiyat: 50,219 TL
SSD ve Ram'lar bu sistem için seçebileceğiniz en yüksek kalitede ürünler. Benim düşüncem Intel i5 14400f yerine R5 7500F almanız. Başka bir hazır sistemde ekran kartı 2 fanlı olduğu için daha ucuza satılıyordu ancak benim önerim yine bu sistemi almanız yönünde olur. Kule tipi sığutucu kasanın içini kaplayacağı için hava akışı azalacak ve 2 fanlı GPU 3 fanlıya göre daha sıcak çalışacak. Linkteki sistemde ise 3 fan mevcut ve güzel bir ekran kartı, insanın ağzını sulandıracak türden. Eğer kafanıza takılan başka bir soru varsa sorabilirsiniz. Bu arada eğer R5 7500F'in performansını merak ediyorsanız i5 14400F ile karşılaştırması mevcut, R5 7500F alınabilir.

@brayn98
CARNAGE-SLIM4070SUPER / AMD Ryzen 5 7500F MPK / MSI GeForce RTX 4070 SUPER Gaming X Slim 12GB / 16GB RAM / 500GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Değiştirilmesi önerilen parçalar:
işlemci soğutucu: Thermalright Assassin X 120 refined SE ARGB TL-C12C-S 120mm Intel-AMD uyumlu hava soğutucu.
RAM: Corsair Vengeance 32 GB (2x16 GB) 6000MHz CL36 Intel EXPO DDR5 RAM.
SSD: Corsair MP600 Pro nh 1TB PCI-e gen 4.0 X4 okuma 7000 MB – yazma 5700 MB M.2 SSD.
toplam fiyat: 50,219 TL
SSD ve RAM'lar bu sistem için seçebileceğiniz en yüksek kalitede ürünler. Benim düşüncem Intel i5 14400F yerine R5 7500F almanız. Başka bir hazır sistemde ekran kartı 2 fanlı olduğu için daha ucuza satılıyordu ancak benim önerim yine bu sistemi almanız yönünde olur. Kule tipi sığutucu kasanın içini kaplayacağı için hava akışı azalacak ve 2 fanlı GPU 3 fanlıya göre daha sıcak çalışacak. Linkteki sistemde ise 3 fan mevcut ve güzel bir ekran kartı, insanın ağzını sulandıracak türden. Eğer kafanıza takılan başka bir soru varsa sorabilirsiniz. Bu arada eğer R5 7500F'in performansını merak ediyorsanız i5 14400F ile karşılaştırması mevcut, R5 7500F alınabilir.

Size güvendiğimden eğer bunu al derseniz alıyorum direkt sorgulamadan :).

Galax iyi bir marka mı?
Sonradan gördüm kusura bakmayın. Galax zaten yurt dışında bilinen bir markaydı, Türkiye'de son zamanlarda popüler bir marka oldu. İyi bir marka mı sorusuna gelecek olursak. Evet güzel bir marka.

Size güvendiğimden eğer bunu al derseniz alıyorum direkt sorgulamadan :).
Hocam ertesi akşama kadar beklemenizi öneririm. Belki benden daha bilgili arkadaşlarım konunuzu görerek benden daha iyi sistemler önerebilirler. Tek diyeceğim şey 4070 ti sistem önerenlerin sistemlerindeki SSD kalitesi pek iyi olmuyor. Sizin Ram ve SSD'niz çok kaliteli olduğu için aradaki kalite farkını aldıktan sonra anlayacaksınız. 4070S alacağınız için 4070 ti için bu kadar artıdan vazgeçmek bana gereksiz geliyor. Ve 4070 ti'de önerilen sistemler 16 GB. Sizinki yine 6000 MHz 16x2 32 GB olduğu için çok daha iyi.

Son düzenleme:
Sonradan gördüm kusura bakmayın. Galax zaten yurt dışında bilinen bir markaydı, Türkiye'de son zamanlarda popüler bir marka oldu. İyi bir marka mı sorusuna gelecek olursak. Evet güzel bir marka.

Hocam ertesi akşama kadar beklemenizi öneririm. Belki benden daha bilgili arkadaşlarım konunuzu görerek benden daha iyi sistemler önerebilirler. Tek diyeceğim şey 4070 Ti sistem önerenlerin sistemlerindeki SSD kalitesi pek iyi olmuyor. Sizin RAM ve SSD'niz çok kaliteli olduğu için aradaki kalite farkını aldıktan sonra anlayacaksınız. 4070s alacağınız için 4070 Ti için bu kadar artıdan vazgeçmek bana gereksiz geliyor. Ve 4070 Ti'de önerilen sistemler 16 GB. Sizinki yine 6000 MHz 16x2 32 GB olduğu için çok daha iyi.

Peki 2K monitör almam gerekiyor mu? Bu sistem darboğaz yapar mı 1080P'de?

Peki 2K monitör almam gerekiyor mu? Bu sistem darboğaz yapar mı 1080P'de?
Darboğaz olacak mı? Evet. Peki olacak bu darboğaz dikkate almaya değer mi? Veya problem yaratır mı? Hayır. Bu sistem için kesinlikle 2K veya 4K almanızı öneririm ancak eğer 1080P'de oynamak istiyorsanız oynayabilirsiniz.

@Rouly

1705613736663.png

Bu sisteme yorumun nedir?

7600X yapma boş bir seçenek olur 7500F ile arasında çok az bir performans farkı var. Anakart olarak B650M Silver yapabilirsin fiyatına göre çok çok iyi bir anakart. RAM olarak neredeyse aynı fiyata G.Skill 5600MHzCL30 seçebilirsin veya XPG 6000MHzCL30 benim önerimdir. Ekran kartı olarak kesinlikle MSI Ventus seçme genelde Ventus serisi soğutma konusunda pek iyi olmuyor ve üstüne bir de para veriyorsun. O listede en iyi seçim INNO3D Twin X2. Soğutucu olarak da 240mm sıvı soğutma almak yerine çoğu 240mm sıvı soğutucudan daha iyi veya yakın performans veren Peerless Assassin 120 SE kule tipini seçebilirsin.

7600X yapma boş bir seçenek olur 7500F ile arasında çok az bir performans farkı var. Anakart olarak B650M Silver yapabilirsin fiyatına göre çok çok iyi bir anakart. RAM olarak neredeyse aynı fiyata G.Skill 5600MHzCL30 seçebilirsin veya XPG 6000MHzCL30 benim önerimdir. Ekran kartı olarak kesinlikle MSI Ventus seçme genelde Ventus serisi soğutma konusunda pek iyi olmuyor ve üstüne bir de para veriyorsun. O listede en iyi seçim INNO3D Twin X2. soğutucu olarak da 240mm sıvı soğutma almak yerine çoğu 240mm sıvı soğutucudan daha iyi veya yakın performans veren peerless Assassin 120 SE kule tipini seçebilirsin.

1705614555326.png

Buna ne dersin peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı