50 günlük muhabbet kuşu yem yemiyor

BLaNKK

Centipat
Daha fazla  
16093259377567899033750657033432.jpg

Dün 50 günlük muhabbet kuşu aldım eve geldiğimizden beri hiçbir hareket yok yem yemiyor su içmiyor öylece bakıyor elimden yedirmeye çalıştım yine olmadı birkaç yorum okudum, alışması biraz zaman alacaktır diyorlar. 1 gün oldu açlıktan ölmesin hayvan sizin düşünceleriniz neler ne yapmam gerekir?

İlk aldığınızda genelde hep kafesin altında otururlar korktukları için, sizinki yine iyi, tüneğe çıkmış. Zamanla alışır bence çünkü benim de kuşum var ve ilk aldığımızda küçüktü, kafesin altında duruyordu genelde. Şimdi salınca yanımızdan ayrılmıyor, hatta o kadar korkusuz oldu ki kedimin yanına gidiyor sürekli. Alışma süresi geçene kadar böyle hareketleri -bana göre- normal.

İlk aldığınızda genelde hep kafesin altında otururlar korktukları için, sizinki yine iyi, tüneğe çıkmış. Zamanla alışır bence çünkü benim de kuşum var ve ilk aldığımızda küçüktü, kafesin altında duruyordu genelde. Şimdi salınca yanımızdan ayrılmıyor, hatta o kadar korkusuz oldu ki kedimin yanına gidiyor sürekli. Alışma süresi geçene kadar böyle hareketleri -bana göre- normal.
Tüneğe ben koydum yoksa aşağıda köşede durmuş bekliyordu dün bir müddet sonra demirleri ısırıp ordan ora atlıyordu şuan durgun
Alışacaktır 1-2 gün müddet verin. Açlıktan ölmezler içiniz rahat olsun :D
Bu arada çok tatlıymış. Ömrü uzun olsun.
Teşekkür ederim inşallah uzun olur.
Alışır yakında dert etmeyin. Hayvanı da bence fazla sıkmayın yemesi için. Siz yemini koyun hayvan alıştığında yer zaten yemini.
Alışması için başına dokunuyorum bir sıkıntı olur mu ?

6 yıllık muhabbet kuşum bile başını okşamamdan rahatsız oluyor. Yapmanızı önermem.
Ama elimi geçirip dokunduğum zaman kaçma vs.yok daha doğrusu tepki yok
Kafesin altına vs. azıcık yem serpin yemliğine de yem koyun kendi halinde 1 2 gün dursun aynı yerde alışır açlıktan ölmez bulur yer o :)
16093288467155801854329779793991.jpg

Valla yem koymadığım yer yok 😂
16093288718408914474016250933209.jpg

Kuşa sizi ve etrafını tanıması için1-2 hafta müddet verin etrafa ve size alışınca zaten belli eder ve sizle tanışmak ister yem yememesi normal siz yemliğini kafese koyun o gece siz uyurken inip yer merak etmeyin şu anda etrafı ve sizden zarar gelmiceni anlamaya çalışıyor.
Bir de size tavsiyem plastik tünek kullanmayın.

Kuşa sizi ve etrafını tanıması için1-2 hafta müddet verin etrafa ve size alışınca zaten belli eder ve sizle tanışmak ister yem yememesi normal siz yemliğini kafese koyun o gece siz uyurken inip yer merak etmeyin şu anda etrafı ve sizden zarar gelmiceni anlamaya çalışıyor.
Bir de size tavsiyem plastik tünek kullanmayın.
Evet alırken küçük bir dükkandan aldım sanırım hiç bilgisi yok o kadar sordum ne almam gerekiyorsa söyleyin diye vitamini varmış kuş kumu varmış dal darı varmış akşap tünek kullanmam daha sağlıklı olduğunu hep sonradan öğrendim.Bana verdiği sadece taş ve yem

Yeni konular

Geri
Yukarı