50 Mbps internet maksimum 38 Mbps veriyor

Canshotme

Decapat
Daha fazla  
Merhaba hacılar benim internet 50 Mbps var ama hep hız testi yaptığımda 35-36 veyahut 38 alıyorum dedim kabloyu değiştireyim. Ama aynı şeyleri alıyorum önceki.
Kablom CAT 5 Ti ama şimdi CAT 7 aldım aldığım kablo da bu ethernet kablosu aldım aynı 37 de falan geziyorum yardım lazım.
Bir de benim internette böyle.

Screenshot_4.png ethernet.png.png

Yukarıda paylaştığın hat değerlerine göre 55 Mbps alabiliyorsunuz en çok. 71 değil. Ama alınabilecek maksimum hıza da ulaşılmıyor her zaman. Eğer tanımlı en yüksek hızda kopmalar olursa, otomatik olarak sağlıklı oturacağı hıza düşebiliyor. Servis sağlayıcınızla görüşüp 55Mbps alabiliyor görünüyorum ama neden 50Mbps hızı alamıyorum diye sorun.

Yukarıda paylaştığın hat değerlerine göre 55 Mbps alabiliyorsunuz en çok. 71 değil. Ama alınabilecek maksimum hıza da ulaşılmıyor her zaman. Eğer tanımlı en yüksek hızda kopmalar olursa, otomatik olarak sağlıklı oturacağı hıza düşebiliyor. Servis sağlayıcınızla görüşüp 55Mbps alabiliyor görünüyorum ama neden 50Mbps hızı alamıyorum diye sorun.

Aylardır öyle hocam o zaman Türk Telekom mu arayıcam.

Hattın 56 destekliyor senin 50 Mbps olunca SNR margin değerin muhtemelen çok düşüyor ondan hat kopuyor olabilir şu an 14 SNR alıyorsun 50 Mbps'ye SNR margin kaçtı. Bir de modem markası nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı