50 Mbps internette oyunlarda ping artıyor

vatanseverdayi

Centipat
Merhaba arkadaşlar, evimde ZyXEL p-2812HNUL-F1 model modemini kullanıyorum. Evimdeki altyapım Türk Telekom VDSL 50 megabit download 8 MB upload ben ise 38-40 download 7.20 upload alıyorum. Oyunlarda örneğin CS:GO kablolu bağlantı ile 60 ping alıyorum ancak Wi-Fi üzerindeyken bu değer artıyor arada kopmalar aşırı ping donmalar oluyor. Kablolu bağlantı ile bağlanmak istemiyorum. Bu arada kablolu bağlantı ile bağlıyken evde Wi-Fi üzerinden yoğun kullanım gerçekleşiyor ama sorun çıkmıyor.

Ben kablo ile bağlanmak istemiyorum ping değerini stabil bir şekilde Wi-Fi üzerinden nasıl alabilirim? Hangi modemi önerirsiniz veya hangi yolu izlemeliyim? Modemimde bir sorun yok sadece Wi-Fi üzerinden kabloludaki gibi ping almak istiyorum aşırı ping çıkmaları, bağlantı kopmaları, oyundan düşmeleri sorunlarını çözmem gerekiyor. Öneri yaparken işe yarayacak şeyleri önerin. Örneğin yeni bir modem aldım ve aynı sorunlar devam ederse benim için bir anlam ifade etmez. Zaten modemim sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolu da aldığın stabiliteyi Wi-Fi'da alman çok zor. Onun dışında modem e uzaksan biraz daha yaklaşmayı dene ayrıca belki saçma olacak ama laptopun eskiyse telefonunu USB ile laptopa bağlayıp Wi-Fi'ya telefon üzerinden bağlanabilirsin ben genelde bu şekilde kullanıyorum.

Geri
Yukarı