500.000₺ - 600.000₺ arası araç önerisi

@Aykan Alp O paraya üst paket BMW 320i alınabiliyor hatta üstüne birkaç donanım da ekletebilirsin. CLA gibi C sınıfı bir araç için o parayı vermeni önermem. Her şeyi ne kadar doldurduysan 700 bin TL'ye çıkarmışsın.

@Yararsız Üye Aslında politik olmak daha iyi gelir bana ama uygulayamadığım için hiç o toplara girmem. Gerçek hayatta da özellikle bazı konulardaki ekstra hassasiyetliğimin yarattığı keskinlik yüzünden deştiğim çok insan oluyor, sonra uğraş dur tripleriyle.

Neyse o kadar da pis bir adam değilim, tanıyınca seviyorlar bir şekilde :D

CLA tercih edilebilir ancak tasarımı yüzünden arka tarafı doğal olarak dar. Eğer arka yaşam alanında genişlik önemli tercihlerinden değilse memnun eder. Premium ve sıfır almayı aklına koymuşsan zaten seçenekler belli. BMW 3, C, CLA, Audi 3, belki 4.
Ya evet premium ve sıfırı kafama koydum diyebilirim. Premium koymamın sebebi aslında rahmetli babamın bu tarz arabalardan birisine sahip olmaktı. Birazda onun anısına. Arka tarafla pek işim yok aslında.
@Yararsız Üye Aslında politik olmak daha iyi gelir bana ama uygulayamadığım için hiç o toplara girmem. Gerçek hayatta da özellikle bazı konulardaki ekstra hassasiyetliğimin yarattığı keskinlik yüzünden deştiğim çok insan oluyor, sonra uğraş dur tripleriyle.

Neyse o kadar da pis bir adam değilim, tanıyınca seviyorlar bir şekilde :D

CLA tercih edilebilir ancak tasarımı yüzünden arka tarafı doğal olarak dar. Eğer arka yaşam alanında genişlik önemli tercihlerinden değilse memnun eder. Premium ve sıfır almayı aklına koymuşsan zaten seçenekler belli. BMW 3, C, CLA, Audi 3, belki 4.
Birde donanımlarda ekstra veya eksik gördüğünüz birşey var mı ?

Evet premium ve sıfırı kafama koydum diyebilirim. Premium koymamın sebebi aslında rahmetli babamın bu tarz arabalardan birisine sahip olmaktı. Birazda onun anısına. Arka tarafla pek işim yok aslında.
Para senin tabii, bence o kadar yüksek bütçeleri bir arabaya bağlamaya gerek yok ama senin bileceğin iş. Rahmetli babam dediğine göre paranın miras olduğunu varsayabilirim sanırım, eğer öyleyse ve o paranın çok daha fazlası da kalmamışsa o parayı böyle çarçur etmemen daha iyi olur.

İlla premium araç istiyorum diyorsan D sınıfı araçlar içinde 700 bin TL verecek olsam alacağım araba en üst paket birkaç ek donanımlı BMW 320i olur. CLA için o kadar para vermem.

@Aykan Alp Madem bütçeyi bu kadar yükselttin, CLA yerine dolu C serisi de bakabilirsin. Ben olsam BMW 3 tercih ederdim sanırım. Bu saatten sonra tercih senin tarzına kalıyor, yetersiz araçlar değil hiçbiri ve aman aman üstünlükleri (karakter hariç) yok birbirlerine karşı.

Yine de 508 aklında olsun derim ;) :D

Bu kadar sayfadan sonra da aldıktan sonra bir inceleme görmek isteriz, sen de istersen.

Para senin tabii, bence o kadar yüksek bütçeleri bir arabaya bağlamaya gerek yok ama senin bileceğin iş. Rahmetli babam dediğine göre paranın miras olduğunu varsayabilirim sanırım, eğer öyleyse ve o paranın çok daha fazlası da kalmamışsa o parayı böyle çarçur etmemen daha iyi olur.

İlla premium araç istiyorum diyorsan D sınıfı araçlar içinde 700 bin TL verecek olsam alacağım araba en üst paket birkaç ek donanımlı BMW 320i olur. CLA için o kadar para vermem.
Şöyle para konusunda çok fazla sıkıntım yok diyebilirim. Bu arada evet para babamdan miras kaldı ayıptır söylemesi yaklaşık 2.000.000TL gibi bir miktar kaldı.
@Aykan Alp Madem bütçeyi bu kadar yükselttin, CLA yerine dolu C serisi de bakabilirsin. Ben olsam BMW 3 tercih ederdim sanırım. Bu saatten sonra tercih senin tarzına kalıyor, yetersiz araçlar değil hiçbiri ve aman aman üstünlükleri (karakter hariç) yok birbirlerine karşı.

Bu kadar sayfadan sonra da aldıktan sonra bir inceleme görmek isteriz, sen de istersen.
508 aklımda canlı canlıda bir görmek istiyorum. BMW 3 daha önce hiç araştırmadım sadece 1-2 ilana baktım o kadar.

Birde tekrar soracağım ama bu attığım konfigurasyonda seçtiğim donanımlardan çok ekstra olan gereksiz olan veya kesinlikle olması gereken birşey var mı ?

Sportif ve sıfır bir araç istiyorsan 2021 M Sport paket ve birkaç ek donanımla BMW 320i alınabilir o zaman. Yine de premium hevesinden vazgeçersen 508 GT de alternatifin olarak duruyor. Sürüş keyfi ve kalite olarak tabii ki BMW 320i daha iyi ama performans ve güç olarak 508 GT epey iyi.

Sportif ve sıfır bir araç istiyorsan 2021 M Sport paket ve birkaç ek donanımla BMW 320i alınabilir o zaman. Yine de premium hevesinden vazgeçersen 508 GT de alternatifin olarak duruyor. Sürüş keyfi ve kalite olarak tabii ki BMW 320i daha iyi ama performans ve güç olarak 508 GT epey iyi.
Bahsettiğiniz M3 2021'mi ?
Edit: Değilmiş pardon.

@Aykan Alp İstersen aklında 3-4 tane modeli liste yap ve müsait bir zamanda bayilerine gidip müşteri temsilcileri ile görüş. Opsiyonlara ne kadar ihtiyacın var, ne kadar ihtiyacın yok o konuda da detaylı açıklamalarla bilgi alırsın. Hem de araçları canlı gör, mümkünse test sürüşüne çık.

Bu kadar para bağladıktan sonra bunlar için de birkaç gününü ayır derim.

Geri
Yukarı