500.000 TL otomatik sorunsuz araç tavsiyesi

500.000TL bandında otomatik vites araç almak deyim yerindeyse kapının önüne C4 bırakmak gibi bir şeydir. Bakımsız bir şanzuman sizi en az 30.000'lik edebilir. O bütçede polo öneririm lakin özellikle şanzumanına baktırmanı tavsiye ederim.
Evet maalesef riskin farkındayım ama şartlardan dolayı otomatik mecburiyetindeyim. Bile bile lades gibi olacak ama işte. Polo için spesifik motor, model yılı veya donanım paketi önerileriniz var mı?

Bu fiyat bandında alacağınız otomatik vites araçlar önümüzdeki zamanlar sanayiye bir araba parası daha bıraktırır.
Maalesef farkındayım ama uzun süreli kullanmayı düşünmüyorum, maksimum 1 yıl kadar binmeyi daha sonra yükseltmeyi planlıyorum.

Ticari araç düşünmüyorum, teşekkürler.

Hep Alman grubuna bindiğim için pek bilgim yok ama sorun yaşama korkusundan dolayı ben de Japon otomobillerine doğru kaydım. Teşekkür ederim.

Mümkünse daha geniş ve satarken çok zorlanmayacağım bir araç olsa daha iyi olur ama teşekkürler.

Seçeneklerimden biri de Polo. Peki Polo hakkında daha detaylı açıklama yapabilir misiniz?

Evet ben de Corsa ve Astra baktıktan sonra EasyTronic şanzımandan çekindiğim için bu konuyu açmıştım. Teşekkürler. Şu an ben de babamın Getz aracını kullanıyorum ve şimdilik memnunum.
Corsayı kullandık gerçekten çok kötü. Yani alırsın 100k-120k dan sonra bozar. Beyin bulması sorunlu yapan tamirci yok şanzıman zaten kötü araba hızlı ama her 2 ada bir yeni beyin ararsın beyinler 20-30k zaten.

Evet maalesef riskin farkındayım ama şartlardan dolayı otomatik mecburiyetindeyim. Bile bile lades gibi olacak ama işte. Polo için spesifik motor, model yılı veya donanım paketi önerileriniz var mı?

Maalesef farkındayım ama uzun süreli kullanmayı düşünmüyorum, maksimum 1 yıl kadar binmeyi daha sonra yükseltmeyi planlıyorum.

2010 ve üzeri modellere bakabilirsin. Donanım paketi ne kadar yüksek olursa/bulursan o kadar iyidir. Eşinizde kullanacağı için aşırı hız yapmayacağınızı var sayarak 1.4 atmosferik modelini tavsiye ederim.

Corsayı kullandık gerçekten çok kötü. Yani alırsın 100k-120k dan sonra bozar. Beyin bulması sorunlu yapan tamirci yok şanzıman zaten kötü araba hızlı ama her 2 ada bir yeni beyin ararsın beyinler 20-30k zaten.
Peki o zaman Corsa elendi gibi

2010 ve üzeri modellere bakabilirsin. Donanım paketi ne kadar yüksek olursa/bulursan o kadar iyidir. Eşinizde kullanacağı için aşırı hız yapmayacağınızı var sayarak 1.4 atmosferik modelini tavsiye ederim.
Teşekkür ederim.

Evet Corolla da seçenekler arasında

O paraya alacağın DSG şanzımanlı araba saatli bomba gibidir.

Ben olsam otomatik Elantra bakarım. 2006 civarı modellerini incele. 4 ileri tam otomatik şanzıman vardır. Öyle seri gitmez ama uzun yolda çok rahattır. Ayrıca arıza yapma ihtimali çok düşüktür.

Yeni konular

Geri
Yukarı