500-600 TL Klavye önerisi

gtxpascalamd

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben daha önce böyle bir konu açmıştım. Fakat aradığımı bulamadım. Genellikle FPS oyunları oynuyorum.

Şu 4 klavye arasında kaldım.

- Corsair k70
- HyperX Alloy FPS
- Logitech G810
- Razer blackwidow X ( Razer'i kötülemiştim fakat tournament modellerini. Çok küçük kalıyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
HyperX Alloy FPS yada Corsair K70 öneririm ayrıca HyperX Alloy FPS şu an adeksstore'da indirimde. Logitech G810'da Romer-G switchler kullanılıyo ve kolay kırıldığı ve mekanik hissiyatı hiç vermediği ile ilgili yorumlar duydum.

Arkadaşlar çıldırmak üzereyim klavye değişecektim 400 tl ye aldığım steelseries siberia 350 bozuldu. sanırım yeni konu açıp kulaklık tavsiyesi isteyeceğim. offffffffff.

Sadece meraktan soruyorum bende FPS oyunları oynarımda bir klavyeye neden bu kadar para verilirki ? Yani bilmediğim birşeymi var acaba 50 TL'lik klavye ile 500 TL'lik klavye arasındaki fark nedir ?

Sadece meraktan soruyorum bende FPS oyunları oynarımda bir klavyeye neden bu kadar para verilirki ? Yani bilmediğim birşeymi var acaba 50 TL'lik klavye ile 500 TL'lik klavye arasındaki fark nedir ?

50TL'lik klavye normal koşullarda membrane (zar) anahtarlar kullanır.
500TL'lik klavye normal koşullarda mekanik anahtar kullanır.

Bilgisayarlar ilk çıktığında tüm klavyeler mekanikti. Mekanik klavyede her tuşun anahtarı birbirinden bağımsızdır. Ama mekanik klavyelerin yapımı oldukça pahalıdır. Bu yüzden son kullanıcıya da pahalıdırlar. Sonra klavye üreticileri ucuz bir şekilde herkese klavye satmak için membrane anahtarı tasarladılar. Membrane klavyeleri yapmak mekanik klavyeye göre ucuzdur. Bu yüzden mekanik ve membrane anahtarlar arasında büyük bir fark bulunuyor.

Mekanik klavyeler membrane anahtarlı klavyelere göre çok daha dayanıklıdırlar. Membrane belli bir tıklamadan sonra laçkalaşmaya başlarken mekanikte böyle bir sorun yaşanmaz. Ayrıca mekanik klavyeler tıklayışı hemen algılarlar. Membrane klavyelerde belli bir basınç gerekir.

Gelelim oyun kısmına; kötü oynayan bir oyuncu mekanik klavye ile daha iyi oynayamaz. Mekanik klavyelerde tepkime süresi çok azdır. Bu da FPS ve benzeri oyunlarda fark yaratır.

Arkadaşlar kulaklık sorununu hallettim. Klavye alacağım çok yüksek ihtimal. Gelince incelemesini yaparım. Biliyorum konu biraz garip oldu ama neyse.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı