500-600 TL Mouse Pad Önerisi

Aynı veya benzer üründe ölçü arttıkça fiyat artması normaldir. RGB'li ile RGB'siz aynı ürün değil. Malzeme dokusu, kalınlık vs. değişir. Düşük DPI veya düşük hassaslıkta oynuyorsan kenarları dikişsiz, ince ve kaygan yapılı kumaş mouse padler daha çok işine yarar. Koyduğun zemin aşırı girintili-çıkıntılı ise ince pad iyi gitmeyebilir. Zemindeki girinti veya çıkıntıyı sana hissettirebilir. Sert veya kontrol özellikli denilen tırtıklı padler farenizin alt skatezlerini çabuk aşındırabilir. Özellikle kaliteli farelerde bulunabilen kaliteli skatezlere yazık olur.
Klavyeyi de kapsayan geniş padleri tercih etmiyorum. Klavyemi oturma veya uzanma şekline göre arada bir yerini oynatırım. Bu sebeple benim için dezavantaj olur.
Ayrıca sadece fareyi kapsayan padi hemen kaldırıp silkeleyip silebiliyorum. Ardından masayı da kolayca silebiliyorum. Masayı veya klavyeyi de kaplayan pad daha fazla toz, kir, abur-cubur veya döküntü tutar. Temizlemek daha meşakatlidir.
Bunun gibi birçok sebepten bana 40x45 cm boyutundaki mouse pad fazlasıyla bana yetiyor. Kenarı dikişlilere bileğim veya fare takılabiliyor.
Siz de kendi ihtiyaç ve beklentilerinize göre aradığınız mouse padi netleştirin.

Düşük DPI oynamıyorum normal de ama oynamak gerekiyor daha iyi olmak için şart düşük hassas oynamak.
Zeminde girinti çıkıntı yok dümdüz ama dikişsiz pad de çabuk dağılır şu an ince olan var mesela Logitech 50TL olan açıldı kıçı başı her yeri.
O zaman 250TL olanı alayım kalite farkı yoksa aralarında.

Düşük DPI oynamıyorum normal de ama oynamak gerekiyor daha iyi olmak için şart düşük hassas oynamak.
Zeminde girinti çıkıntı yok dümdüz ama dikişsiz pad de çabuk dağılır şu an ince olan var mesela Logitech 50TL olan açıldı kıçı başı her yeri.
O zaman 250TL olanı alayım kalite farkı yoksa aralarında.
İkinci QCK+'ım. İkisi de 4 yıl dayandı. Eskisi 5. yılında gitti şimdiki de 5. yılına doğru ilerliyor. Dikişsiz modeller orjinal QCK+'lar. Taklitini alma. Kenarına klavye koyuyorsan dikişsiz garanti dağılır oradan. Bulunduğum yerde toz çok. Birkaç günde bir tozunu almak için silkeliyorum. Ardından eski pamuklu atlet gibi bir bezi kolonyalayıp siliyorum. İki padi de hiç yıkamadım. Bu şekilde yıllarca ilk günkü diriliğinde oluyor.

@Shuriken Desk mat?
İkinci QCK+'ım. İkisi de 4 yıl dayandı. Eskisi 5. yılında gitti şimdiki de 5. yılına doğru ilerliyor. Dikişsiz modeller orjinal QCK+'lar. Taklitini alma. Kenarına klavye koyuyorsan dikişsiz garanti dağılır oradan. Bulunduğum yerde toz çok. Birkaç günde bir tozunu almak için silkeliyorum. Ardından eski pamuklu atlet gibi bir bezi kolonyalayıp siliyorum. İki padi de hiç yıkamadım. Bu şekilde yıllarca ilk günkü diriliğinde oluyor.
250TL olan QCK Large mı sizin ki?
Bende sizin farenin aynısından aldım ama kendi kutusunda farenin az buçuk yamulmalar vardı ve kutunun içinde farenin üstüne koydukları fare taklidi bir şey varya onda da vardı.
Sizde de öyle bir şey oldumu yoksa ben mi açarken yapmışımdır?

Son düzenleme:
@Shuriken Desk mat?

250TL olan QCK Large mı sizin ki?
Bende sizin farenin aynısından aldım ama kendi kutusunda farenin az buçuk yamulmalar vardı ve kutunun içinde farenin üstüne koydukları fare taklidi bir şey varya onda da vardı.
Sizde de öyle bir şey oldumu yoksa ben mi açarken yapmışımdır?
Evet QCK+ (QCK Large diye de geçiyor) kullanıyorum. Benim farenin kutusunda da farenin kendisinde de hiçbir yamulma ve deformasyon yoktu. açarken yapılmaz o bence.

Razer Synapse 3 diye aratınca Razer'ın sitesine ait linki seç. Normalde bilgisayara bağlayınca otomatik yazılım indirme için bir mini program çıkardı.

Razer Synapse 3 diye aratınca Razer'ın sitesine ait linki seç. Normalde bilgisayara bağlayınca otomatik yazılım indirme için bir mini program çıkardı.
Evet onu kurmadım daha güncel kurmak için sorun olur mu?
Yeni mouse pad gelene kadar eski Logitech pad kullanıyorum 50TL olan.
Yeni fare altında skatez de hafif çizik gibi beyaz kılcımlı şeyler çıktı.
Bunlar normal mi her fare de olur mu?
Yoksa kullanmayım mı o pad de bunu normal değil mi?

Son düzenleme:
Evet onu kurmadım daha güncel kurmak için sorun olur mu?

Yeni mouse pad gelene kadar eski Logitech pad kullanıyorum 50TL olan.
Yeni fare altında skatez de hafif çizik gibi beyaz kılcımlı şeyler çıktı.
Bunlar normal mi her fare de olur mu?
Yoksa kullanmayım mı o pad de bunu normal değil mi?
Synapse güncel olmasa da güncelliyor ken son sürüme kendisini Normalde skatezler tertemiz gelir kutudan. Logitech padi kullan geç derim. O da kumaş pad zaten.

Geri
Yukarı