500-700 TL DDR3 3000MHz 16 GB RAM Önerisi

ardacikci

Kilopat
Daha fazla  
  • CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah DDR4 3000MHz CL16 Dual Kit RAM
  • Adata DDR4 16GB(2x8GB) 3000MHz XPG GAMMIX D10 DUAL RED RAM
Bunlardan hangisini almamı tercih edersiniz? Bütçem 500-700 arası, önerebileceğiniz başka bellek varsa ona da açığım. Sistemim Ryzen tabanlı. A-DATA XPG Dazzle DDR4-2400 16GB(2x8GB) belleklerimi 450'ye satıp bunlardan birisini alacağım. Acaba mantıklı bir hamle mi? Ryzen sistemlerde belleklerin MHz'sinin önemli olduğunu 2 yıl önce alırken bilmiyordum, 2400 MHz ve 3000 MHz'nin oyunlardaki karşılaştırmalarını izledim ve neredeyse her oyunda 20 FPS fark ediyor.

A-DATA 16GB(2x8GB), DDR4-2400MHz, Bellek, CL16-red LED strip, Dazzle series bu belleği aldığımda 465 liraydı. Fiyatı çok artmış :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni RAM almak zorunda değilsiniz. Overclock ile çok rahat 3000 MHz görebilir o bellekler. Yeni alıcam diye şart koşarsanız bundan 2 tane alın.

Şuanki belleklerim ryzen'a tamamen uygun değil. O yüzden arada 2133 MHz'de bile çalıştığı oluyor 3000 MHz'e çıkması imkansız gibi. 2666 MHz'e bile çıkartamadım denediğimde. Crucial bellekler ryzen'da sorun çıkartır mı ?

Şuanki belleklerim ryzen'a tamamen uygun değil. O yüzden arada 2133 MHz'de bile çalıştığı oluyor 3000 MHz'e çıkması imkansız gibi. 2666 MHz'e bile çıkartamadım denediğimde. Crucial bellekler ryzen'da sorun çıkartır mı ?
Çıkartmaz. Problemin RAM uyumsuzluğu nedeniyle olduğuna emin misiniz?

B350m mortar anakartım var. Bu anakartla önerdiğiniz bellekleri overclocklama şansım var mı? Bir de aynı kutuda 2 tane almakla ayrı ayrı iki tane almak sorun çıkartmaz değil mi ?
crucial'ı almayı düşünüyorum cl değeri daha düşük, daha cazip geldi.

B350m mortar anakartım var. Bu anakartla önerdiğiniz bellekleri overclocklama şansım var mı? Bir de aynı kutuda 2 tane almakla ayrı ayrı iki tane almak sorun çıkartmaz değil mi ?
crucial'ı almayı düşünüyorum cl değeri daha düşük, daha cazip geldi.
Overclocklayabilirsiniz. 3000'den 3200 gibi değerlere çıkartsanız yeterli. Overclock şart değil bu arada. Ancak imkan varken yapmamak için de hiçbir sebep yok. Problem çıkacağını sanmıyorum. %99.9 uyumlu çalışacaklardır. Corsair fiyat olarak daha uygun. Ayrıca CL değerini manuel ayarlayarak 15'e çekebilirsiniz. Overclock yapmadan önce RAM overclock rehberlerine göz atın derim. Voltajda aşırıya kaçmak RAM üzerinde kalıcı hasarlara sebebiyet verebilir veya kullanılmaz hale getirebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı