500-800 TL mekanik klavye önerisi

Bütçe
500-800

IGuard

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar klavyede olması gereken özellikleri aşağıda yazdım.

Red Switch olması şart.

Numpadli olursa çok iyi olur.

Rainbow ve RGB fark etmez yeter ki ışık gücü ve seçenekleri iyi olsun.

Bilek desteği gerek yok ama olsa fena olmaz.

Bu fiyatlar bandında alınabilecek en iyi klavye.

Bu fiyatlarda Redragon markası çok öneriliyor. Ben Redragon yerine farklı bir ürün önermek istiyorum. 3 ay önce Altec Lansing ALGK8614GR Red Switch aldım. Almadan önce baya araştırdım ve bu fiyat bandında alınabilecek en sorunsuz klavyelerden birisi olduğunu fark ettim. Yaklaşık 1 yıldır sorunsuz kullandığını söyleyen bazı kişilerde vardı.

Herhangi bir kronik sorunu yok, switchleri hakkında tam bilgiye ulaşamadım ama K switch diye geçiyor sanırım özel bilmiyorum. Ben bu klavyeyi Altec markasına güvenerek aldım, ses sistemlerinde önde gelen bir marka ve klavyede de bence fiyatına göre çok iyi iş çıkarmışlar.

Ama şunu belirtmek isterim çoğu klavyede olduğu gibi bunda da bir süre sonra yay sesi başlıyor. Ben kulaklık taktığım için çok fark etmiyorum ama yine de birazda olsa çınlama sesi var. Eğer çınlama sesine karşı çok hassassanız bütçenizi arttırmanız şart, çünkü bu bütçede zaten yay sesi olmayan klavye bulmanız zor.

Güncel olarak space tuşundan çok fazla çınlama sesi geliyor ama bunun dışındaki birkaç tuşta daha var onlar çok zor duyuluyor. Space tuşunu meyve suyu döküldüğü için söküp takmak zorunda kaldım, niyeyse ondan sonra başladı yay sesi.

Aklıma gelmişken son bir ekleme yapmak istiyorum. Çok nadirde olsa Valorant oynarken birçok tuşa aynı anda basınca bir anda karakter yürümeyi bırakıyor. Klavyede anti ghosting var, birçok tuşa aynı anda bastığımda da sorun olmuyor ama bu neden oluyor bilmiyorum. Son zamanlar pek olmadı, çok çok nadir olduğu için çok rahatsız etmiyor. İstersen alabilirsin, beğenmezsen 14 gün içinde iade edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı