500 bin TL'ye araç öneri

hftmoody

Hectopat
Maksimum 510 ya da 520 bine çıkabilirim. Araç otomatik olması lazım. Çok performans beklentim yok ilk arabam olacak. Az yakan parçası ucuz olan öneriniz var mı? C4 1.6 e-hdi veya Megane 3 bakıyorum genellikle.

Maksimum 510 ya da 520 bine çıkabilirim. Araç otomatik olması lazım. Çok performans beklentim yok ilk arabam olacak. Az yakan parçası ucuz olan öneriniz var mı? C4 1.6 e-hdi veya Megane 3 bakıyorum genellikle.

Bu fiyata tahmini alacağınız arabaların kilometreleri yüksek ihtimalle yüksek olacaktır.
Dizel motorların kilometre ömrü daha kısa olduğu için ve aşınan parçası daha fazla olduğu için masraflı olacaktır. Benim tavsiyem ve önerim benzinli veya benzinli/lpg'li araç bakmanız olacaktır.
Bu tavsiyelerim doğrultusunda;
Toyota Corolla​
Opel Corsa veya Astra​
Volkswagen Polo, Golf veya Jetta bakmanız olacaktır.​
Zaten yıllanmış bir araç alacağınız için ve benzinli olacağı için parça/bakım maliyetleri uygun olacak.
Renault, Fiat marka araçların benzinli modellerini önermediğim için bir model söylemedim.

Bu fiyata tahmini alacağınız arabaların kilometreleri yüksek ihtimalle yüksek olacaktır.
Dizel motorların kilometre ömrü daha kısa olduğu için ve aşınan parçası daha fazla olduğu için masraflı olacaktır. Benim tavsiyem ve önerim benzinli veya benzinli/lpg'li araç bakmanız olacaktır.
Bu tavsiyelerim doğrultusunda;
Toyota Corolla​
Opel Corsa veya Astra​
Volkswagen Polo, Golf veya Jetta bakmanız olacaktır.​
Zaten yıllanmış bir araç alacağınız için ve benzinli olacağı için parça/bakım maliyetleri uygun olacak.

Genelde dizel bakıyorum. Maximum km 210 bin civarında bakıyorum çok mu sizce?

Genelde dizel bakıyorum. Maximum km 210 bin civarında bakıyorum çok mu sizce?

Aracın geçmişini bilmek önemli oluyor.
Eğer güvendiğiniz bir tanıdığınızdan veya satıcıdan aracı alıyorsanız mantıklı olur ama bilmediğiniz birisinden alıyorsanız kumar oynamış olursunuz.
Ben sizin yerinizde olsam bu riske girmezdim ve benzinli bir araç satın alırdım.
Ülkemizde zaten yakıt kaliteleri düşük. Her geçen gün dizel araçların arıza oranı artmaya başladı. Bunun başlıca sebebi araçların bakım maliyetlerinden dolayı düzenli periyotlarda bakımlarının yaptırılmaması, kalitesiz akaryakıt kullanımı ve trafik sorunu.
Bakım maliyeti olarak da artık dizel araç mantıklı değil.
Sanayide benzinli bir aracın bakımını 1000-2000₺ arasına halledersiniz ama dizel aracın bakımını 5.000-6.000 arasına anca denk getirirsiniz. Aradaki bakım maliyeti size senede kullanma sıklığınıza göre 2 depo yakıt tasarrufu sağlatır.

Megane 3 hakkında ne düşünüyorsun 1.5 dCi Hatchback
Megane 3 1.5 otomatik dizelleri dediğiniz paraya ya ağır hasarlı ya da önden arkadan komple kazalılara 500 550 çekmişler.
1.6 benzinli var istediğiniz emsalde o 415bin yazmış ama piyasası yok fazlada yok diye biliyorum.
İstediğiniz özelliklerde Fluence ise değişensiz olarak 1.5 dCi dizel 450bin e rahat bulursunuz.
Ben sedan taraftarıyım ama siz bilirsiniz.
Manuel düşünürseniz kuzenimin Megane 2 sedan var temiz acil ihtiyaçtan 430bin bırakıyor yönlendirebilirim.

1.5 dCi temiz Megane 2 bulabilirsin ama benim tercihim bu paraya Fluence olurdu joy ya da touch paket gelir bu paraya muhtemelen ama hem modelli hem de kilometresi çok yüksek olmaz.

Bu araçları 2019 üzeri bulabilirseniz düşünün.
  • C-elysee
  • Dacia sandero.
  • Renault Symbol.
  • Clio (1.0 sce bulaşmayın)
Bu araçlar biraz daha yüksek Km'li ve eski ama benim tercihim bunlardan yana olurdu.
  • 2015, 2016 fiesta.
  • FD6 Civic.
  • 1.2 TSI ıbiza.
  • Corolla sol
Benim tercihim FD6 Civic tarafında olurdu.

Son düzenleme:

B6 kasa Passat biraz eski ama özellikleri hala çok iyi bir araba onu düşünebİlirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
B6 kasa Passat biraz eski ama özellikleri hala çok iyi bir araba onu düşüneblirsin.

Sanayiden çıkmaz hadi temiz çok fazla arıza çıkartmıyor güzeli denk geldi diyelim elektrik arızaları çok oluyor hadi onlarda olmadı diyelim parçaları pahalı eski alman arabalarının bakımı zordur ve masraflıdır. Arabalarla özel olarak ilgilenmeyen insanları arabadan soğuturlar.

Geri
Yukarı