500 GB SSD Olması Gerektiğinden Daha Fazla Dolu Gözüküyor

doruk845

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda bilgisayarımda çok fazla oyun yüklü değil ama çok fazla yer dolu sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows update dosyaları C diskinde duruyor olabilir bunun için disk temizleme programı ile update dosyalarını kaldırman gerekebilir böylece diskte yer açılmış olur.

yüklü olan disk temizleme programı ile c diskini seç ve sistem dosyalarını seçeneği olması lazım ona tıkla arama yapıyor sonra kaç gb olduğunu gösteriyor silersen alan açılır.

yüklü olan disk temizleme programı ile c diskini seç ve sistem dosyalarını seçeneği olması lazım ona tıkla arama yapıyor sonra kaç gb olduğunu gösteriyor silersen alan açılır.
Orada yalnızca 6GB vardı. Onları temizledim fakat beklentim daha yüksekti. 500GB sanki 200GB gibi
Bende mi bir problem var bana mı az geliyor yoksa gerçekten az mı ?

Masaüstünde Bu bilgisayar ' a tıklayıp Cihazlar ve sürücüler bölümünü atabilir misiniz ? diski böldünüz mü ? format atarken eğer bölme işlemi yapıldıysa, Masaüstünde Bu bilgisayar ' a sağ tıklayıp yönet seçeneğine tıklayıp depolama bölümüne gelmeniz ve disk yönetimi bölümüne tıklamanız lazım orada her şeyi ayrıntılı şekilde gösterir diski birleştirme yaparak eski boyutuna geri döndürebilirsiniz.

Masaüstünde Bu bilgisayar ' a tıklayıp Cihazlar ve sürücüler bölümünü atabilir misiniz ? diski böldünüz mü ? format atarken eğer bölme işlemi yapıldıysa, Masaüstünde Bu bilgisayar ' a sağ tıklayıp yönet seçeneğine tıklayıp depolama bölümüne gelmeniz ve disk yönetimi bölümüne tıklamanız lazım orada her şeyi ayrıntılı şekilde gösterir diski birleştirme yaparak eski boyutuna geri döndürebilirsiniz.
Screenshot_42.png

ssd normal sıkıntı yok, sisteminiz de dosyalar var araştırma yapıp neyin yer kapladığını bulmanız lazım video olur, müzik olur, program olur kurulum yaparken sisteminiz de farkında olmadan kurulan programlar olur bunları araştırma yapmak lazım gereksiz dosyaları silin sistem temizlenir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı