500 GB'lık disk gözükmüyor

bsypm

Decapat
Merhaba. Windows 10 format attım. Normalde benim 2 tane sabit diskim var. 1 TB olanına Windows 10 kurdum yani C oldu. Fakat diğerini disk yönetiminden nasıl ayarlayacağım?

Disk yönetiminde 500 GB'lık diskiniz ayrılmamış olarak siyah renkte gözükür. Ona sağ tıklayıp "Yeni Basit Birim" tıklıyorsunuz. Ardından ileri diyorsunuz ve sürücüye harf atıyorsunuz. Sonra tekrar ileri diyorsunuz ve sona tıklayıp diski biçimlendiriyorsunuz.

Sanırım format esnasında diski bölmeden format atmışsın. Diski bölmek için MiniTool Partition Wizard işini görür. Disk Yönetiminden bölünüyor mu emin değilim ama onu da deneyebilirsin.

Disk yönetiminde 500 GB'lık diskiniz ayrılmamış olarak siyah renkte gözükür. Ona sağ tıklayıp "Yeni Basit Birim" tıklıyorsunuz. Ardından ileri diyorsunuz ve sürücüye harf atıyorsunuz. Sonra tekrar ileri diyorsunuz ve sona tıklayıp diski biçimlendiriyorsunuz.
Hocam öyle yaparsa içerisindeki verileri gider. Muhtemelen sadece harf ataması gerekiyor o yüzden fotoğraf istedim.

Disk yönetiminde 500 GB'lık diskiniz ayrılmamış olarak siyah renkte gözükür. Ona sağ tıklayıp "yeni basit birim" tıklıyorsunuz. Ardından ileri diyorsunuz ve sürücüye harf atıyorsunuz. Sonra tekrar ileri diyorsunuz ve sona tıklayıp diski biçimlendiriyorsunuz.

Yeni basit birim kısmı yok.
Bilgisayar yönetiminden disk yönetiminin fotoğrafını atabilirmisiniz?
1657034128687.png

Geri
Yukarı