500 Liraya Kadar Klavye Önerisi

Sharkoon marka hakkına hiçbir bilgim yok, daha önce hiç kullanmadım aydınlatabilir misiniz biraz?

Ayrıca 500'den ne kadar az olsa o kadar iyidir arkadaşlar :ıslık:.
Kişisel olarak bende kullanmadım ama Roccat ile Sharkoon Alman markasıdır. Almanlar bu tarz ürünler konusunda daha ismini dünyaya duyuramamış olsalar da güvenilir markalardan. Ufak bir araştırmayla bilgi sahibi olabilirsiniz ürünler hakkında.

Günlerdir bakıyorum fakat hala uygun bir şey bulamadım.

Biraz daha net kriterlerle yeniden yardımınızı istiyorum zira birkaç gün içinde alacağım.

Ses açısından sesli olmasını istediğim için blue switch olması ilk tercihim.
Bileklik olması şart değil ancak olursa çok daha iyi olur.
RGB takıntım yok yalnızca aydınlatma olması yeterli olur.

Tekrardan yardımlarınızı bekliyorum.

Bu bütçede ben en iyi klavye olarak Alloy Elite'i görüyorum. Direk onu al geç bence düşünme bile. Red switch de yeterince seslidir, YouTube'dan incelemelere bakabilirsin. Blue switch genelde çok fazla yazı yazanlara öneriliyor aktivasyon için istediği tuş basım gücü biraz daha fazla olduğu için. (Red: 45 gram, blue: 60 gram)

Hyperx Alloy Elite veya FPS klavyelerden hangisi sizin için uygun olursa alabilirsiniz. Elite olanda medya ve bileklik desteği var. Ama Blue Switch modeli yok diye biliyorum. FPS'de de medya tuşları yok bileklik yok fakat Blue Switch olanını bulabilirsiniz.

Red switch klavyeler de normal klavyelere göre seslidir ama blue switch klavyeler çok daha seslidir. Etrafınızda sesten rahatsız olacak insanlar varsa üzebilir. Ben şahsen blue switch daha çok seviyorum.

Yazı yazmak için blue ve kahverengi, oyunlar için ise red switch daha avantajlı. Ama red switch alıp tuşun aktifleşme noktasına kadar itecek kadar hassas parmaklarınız varsa avantajlı. Günün sonunda sürekli tuşa sonuna kadar basacaksanız blue switch'den pek bir farkı olmaz. Ayrıca yazı yazarken red switch daha az yorucu olsa da yazı yazmak zordur. Epey bir alışma süreci ister.

Sesten rahatsız olacak kimse yok çevremde, evin içinde bana en yakın insanla iki kapı uzaklık var zaten :D. O yüzden klavyeye de rahat alışacağımı düşündüğüm için ıvır zıvır özelliklerin olmasını istiyorum normal klavyelerden farklı olduğunu hissetmek bakımından. Burda da en büyük etken ses ve rgb oluyor tabi ki.

Tavsiyelerize uyacağım Alloy Elite’yi denemek için gidip mağazasında test edeceğim duruma göre de alacağım arkadaşlar şimdilik çok teşekkürler.

Dün itibariyle CK108 aldım arkadaşlar, gayet memnunum gerek sesi gerek hissiyatı gerek ışıklandırması tam da aradığım özelliklerde bir klavye.

Konu kilitlenebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı