500 Mbps internette telefona gelen indirme hızı düşük

cheleby

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Hattım 500 Mbps. Türk Telekom kullanıyorum.
2.4 GHz
Bilgisayardan ve telefondan 30-50 Mbps arası hatta laptopta 20Mbps falan hız alıyor.
5 GHz
Telefondan 140 -200 Mbps arası hız alıyorum.

Laptop kablo ile 500 Mbps net alıyorum.

Telefonda neden 500'e yakın alamıyorum ve laptop 5GHz desteklemiyor, 2.4 GHz de bu kadar düşük hız alıyorum?
Evime direk fiber hat geliyor, GPON ile modeme CAT cablo ile bağlanıyor.
Modemim ZTE Zxhn H298a.
Eğer bu değerler normal değilse, modemimdem kaynaklanan bir durumda;
2.4 ve 5 GHz destekleyen uygun fiyatlı ve Türk Telekom hattında kullanabileceğim bir router tavsiye edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Hattım 500 Mbps. Türk Telekom kullanıyorum.
2.4 GHz
Bilgisayardan ve telefondan 30-50 Mbps arası hatta laptopta 20Mbps falan hız alıyor.
5 GHz
Telefondan 140 -200 Mbps arası hız alıyorum.

Laptop kablo ile 500 Mbps net alıyorum.

Telefonda neden 500'e yakın alamıyorum ve laptop 5GHz desteklemiyor, 2.4 GHz de bu kadar düşük hız alıyorum?
Evime direk fiber hat geliyor, GPON ile modeme CAT cablo ile bağlanıyor.
Modemim ZTE Zxhn H298a.
Eğer bu değerler normal değilse, modemimdem kaynaklanan bir durumda;
2.4 ve 5 GHz destekleyen uygun fiyatlı ve Türk Telekom hattında kullanabileceğim bir router tavsiye edebilir misiniz?

Hocam telefonunuzun modeli nedir?

5GHz üzerinden bağlanman lazım. Hala olmuyorsa Wi-Fi 6 lazım.

Wi-Fi 6 lazım diye bir kesin yargıya varamayız hocam Wi-Fi 5 500 Mbps hızı destekleyebilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-05-18-21-07-45-824_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2023-05-18-21-07-45-824_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Mi9t.
Şu anda değer biraz daha yükseldi fakat 2.4'te bu kadar az hız normal mi?

2.4 GHz bandında bu hızlar normal fakat 5 GHz bandında yine bu hızları alıyorsanız bilgisayarınızdada bu hızı almanız gerekmetedir eğer bilgisayarda 500 telefonda 350 bandında alıyorsanız modeminizin Wi-Fi aktarım hızında problem olabilir.

2.4 GHz bandında bu hızlar normal fakat 5 GHz bandında yine bu hızları alıyorsanız bilgisayarınızdada bu hızı almanız gerekmetedir eğer bilgisayarda 500 telefonda 350 bandında alıyorsanız modeminizin Wi-Fi aktarım hızında problem olabilir.

Laptopta sadece kablo ile 500 Mbps hız alabiliyorum. Laptopta 5GHz desteği yok. Telefonda 300 küsur Mbps aldım.
Laptop için 5GHz destekli bir Wi-Fi aparatı alsam nasıl olur? Modem için uygun fiyatlı Türk Telekom ile kullanabileceğim bir router öneriniz var mı?

Laptopta sadece kablo ile 500 Mbps hız alabiliyorum. Laptopta 5GHz desteği yok. Telefonda 300 küsur Mbps aldım.
Laptop için 5GHz destekli bir Wi-Fi aparatı alsam nasıl olur? Modem için uygun fiyatlı Türk Telekom ile kullanabileceğim bir router öneriniz var mı?

Laptop için 5GHz destekli bir Wi-Fi aparatı alsan olur.

Bu
Laptop için 5GHz destekli bir Wi-Fi aparatı alsan olur.

Bu ürünü öneriyor musunuz ? Hemen alacağım
Birde router tavsiyeniz ne olur.
Tekrardan teşekkür ederim

Geri
Yukarı