500 TL 2.el PC toplama

Bütçe
400-500

hofffff

Decapat
Merhabalar, bu miktara zor olduğunu biliyorum. Oyun için değil ders izlemek için istiyorum. Şu an masaüstü bilgisayarım var ama YouTube'da bile donuyor, kanser ediyor izlerken.(int ile alakalı degıl sorun PC ile...) RAM almıstım önceden Total'de 3 GB RAM var ama sıkıntıyı cıkaran işlemci gibi. Doğal olarak öncesinde PC toplamadığım için bana öneride bulunacaklar tüm gerekli parcaların ad, modellerini yazabilir mi? (sonra uyum sorunu veya yanlış bır parça almayayım bilmiyorum çünkü hangisine hangisi uyumlu.)

3-4 yıl önce bilgisayarcıdan 2. el olarak aldım bu PC'yi. Biraz pahalı sattıkları için gidip oradan alacagım PC bunun aynısı olacak. Bu PC'ye ek yapsam fayda etmez değil mi?
Ne yapmamı önerirsiniz? İkinci el parçalarla PC toplamak mı ya da elimdekine bir şeyler yapılabilir mi?
Şu anki PC'nın özellikleri:
İşlemci AMD Athlon(tm) 64 Processor 3800+ 240 GHz.
3GB RAM.
Ekran kartı yok galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim işime yaramadı belki senin işine yarayabilir aralardaki bir kelime, cümle vs.

İmkan varsa bu bilgisayarı aldıgınız yere ücret karsılıgı verin, tabi ölü fiyata gider ama, sormakta fayda var. 200 300 bile etse kardır.

Yapmanız gereken sıfır güncel bir apu sistem almanız(yani ekran kartı olmayan).2.5k civarları oluyor.Eğer paranız yoksa olana kadar internet cafelerle işinizi çözün, emin olun 2.el almak yerine daha mantıklıdır.Gerekli birikim sonrası bilgisayarınızı alabilirsiniz.

Merhabalar, bu miktara zor olduğunu biliyorum. Oyun için değil ders izlemek için istiyorum. Şu an masaüstü bilgisayarım var ama YouTube'da bile donuyor, kanser ediyor izlerken.(int ile alakalı degıl sorun PC ile...) RAM almıstım önceden Total'de 3 GB RAM var ama sıkıntıyı cıkaran işlemci gibi. Doğal olarak öncesinde PC toplamadığım için bana öneride bulunacaklar tüm gerekli parcaların ad, modellerini yazabilir mi? (sonra uyum sorunu veya yanlış bır parça almayayım bilmiyorum çünkü hangisine hangisi uyumlu.)

3-4 yıl önce bilgisayarcıdan 2. el olarak aldım bu PC'yi. Biraz pahalı sattıkları için gidip oradan alacagım PC bunun aynısı olacak. Bu PC'ye ek yapsam fayda etmez değil mi?
Ne yapmamı önerirsiniz? İkinci el parçalarla PC toplamak mı ya da elimdekine bir şeyler yapılabilir mi?
Şu anki PC'nın özellikleri:
İşlemci AMD Athlon(tm) 64 Processor 3800+ 240 GHz.
3GB RAM.
Ekran kartı yok galiba.
Ben eski sistemlerden pek anlamam ama mantıken şunları sorayım Windows 10 mu kullanıyorsunuz?

Biz insanlara 2000 TL'ye zor sistem topluyoruz hocam. İkinci el olmasına rağmen. Siz elinizdeki parçaları yükseltin.

Tam sistemi biliyor musunuz?
Haklısınız.. Bilmiyorum ama baya eski. Özelliklerden buldugum bilgiler:

System Manufacturer: Hewlett-Packard
System Model: HP Compaq dc5750 Small Form Factor
BIOS: Default System BIOS
Processor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3800+, ~2.4GHz
Memory: 3072MB RAM
Available OS Memory: 2942MB RAM
Page File: 1826MB used, 4056MB available

Card name: ATI Radeon Xpress Series
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Chip type: ATI Radeon Xpress Series (0x5974)
Buna ne gibi eklemeler yapabilirim?

Haklısınız.. Bilmiyorum ama baya eski. Özelliklerden buldugum bilgiler:

System Manufacturer: Hewlett-Packard
System Model: HP Compaq dc5750 Small Form Factor
BIOS: Default System BIOS
Processor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3800+, ~2.4GHz
Memory: 3072MB RAM
Available OS Memory: 2942MB RAM
Page File: 1826MB used, 4056MB available

Card name: ATI Radeon Xpress Series
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Chip type: ATI Radeon Xpress Series (0x5974)
Buna ne gibi eklemeler yapabilirim?
Hocam bize anakart ve PSU lazım ki öneri yapabilelim.

İmkan varsa bu bilgisayarı aldıgınız yere ücret karsılıgı verin, tabi ölü fiyata gider ama, sormakta fayda var. 200 300 bile etse kardır.

Yapmanız gereken sıfır güncel bir apu sistem almanız(yani ekran kartı olmayan).2.5k civarları oluyor.Eğer paranız yoksa olana kadar internet cafelerle işinizi çözün, emin olun 2.el almak yerine daha mantıklıdır.Gerekli birikim sonrası bilgisayarınızı alabilirsiniz.
Teşekkürler tavsiye için... İdare edecegim o halde. Şu an o fiyata zor işim. :)

Hocam bize anakart ve PSU lazım ki öneri yapabilelim.
Bulamadım ama googledan aradagıma göre baktıgım yerde böyle yazıyor:
anakart modeli bu galiba,
Sistem Modeli HP Compaq dc5750 Small Form Factor
Psuya baktım total 240 W max yazıyor kasanın ıcınde.
edit: CPU-Z progamıyla mainboard bölümünün model kısmınında 0A64h yazıyor. Karısık bulmak cıdden
Fiyatı bilmiyorum ama ASUS, Gigabyte modeli olan H61 anakartları alabilmen ve soket 1155 olan bir işlemciye sistemi kurman daha doğru olur.
Elimdeki bütçeye göre zor galiba. Teşekkürler tavsiye için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı