500 TL 2.el PC toplama

Bütçe
400-500
Peki teşekkürler yardımlarınız için. Tam ne alacaklarımı belirleyemedim. Konu açtım tekrardan son kez artık. Sıfır almaya kalkarsam parçaları bu bütçe zaten yetmez. Tek çare 2. el gibi o yüzden.
Rica ederim ama 1000 TL için sistem değişir. 2. veya 3. nesil bir i5 işlemcili anakart bakın tam denk gelir 1000TL için. Quad işlemciden vazgeçin.
Kabaca,
Anakart işlemci :600TL
4GB RAM:100TL
128 SSD:100TL
Kasa:100TL
Ekran kartına gerek yok işlemci üzerinde olan size yeter. Bu parçalar ortalama 900 yapıyor. Kalan 100 TL 4GB RAM olur, SSD'yi 240 yapmak için olur ona bakılır.

Rica ederim ama 1000 TL için sistem değişir. 2. veya 3. nesil bir i5 işlemcili anakart bakın tam denk gelir 1000TL için. Quad işlemciden vazgeçin.
Kabaca,
Anakart işlemci :600TL
4GB RAM:100TL
128 SSD:100TL
Kasa:100TL
Ekran kartına gerek yok işlemci üzerinde olan size yeter. Bu parçalar ortalama 900 yapıyor. Kalan 100 TL 4GB RAM olur, SSD'yi 240 yapmak için olur ona bakılır.
Intel Core I5 3470 Soket 1155 350 TL
ASUS H61M-K Anakart 360tl
ddr3 4 gb ram 150tl
860tl etti
Bu kısım sence pahalı mı olmuş ve uyum sorunu olmaz dimi?
Hocam bi de evde kasa var ama sıgar mı bilmem, ayrıca alacağım kasaya sıgacak mı onu nasıl bileceğim ki? kaç w oldugundan emın degılım ama psunun üzerinde max total 240w diyor. Şu an kullandıgımdan eski bunun gibi pcmin büyük kasası vardı keşke atmasaydım.. Yani burada demek istediğim psu veya kasanın kendısını degerlendirebilir miyim?
Ayrıca ssd yerine elimde şu an kullandıgım 400 gb hdd var, uyum sorunu olur mu? Tabii ssd daha hızlıdır sadece kısabileceğim en iyi şekilde kısmaya çalısıyorum. Kusura bakmayın ugrastırdım sızı :D

Intel Core I5 3470 Soket 1155 350 TL
ASUS H61M-K Anakart 360tl
ddr3 4 gb ram 150tl
860tl etti
Bu kısım sence pahalı mı olmuş ve uyum sorunu olmaz dimi?
Hocam bi de evde kasa var ama sıgar mı bilmem, ayrıca alacağım kasaya sıgacak mı onu nasıl bileceğim ki? kaç w oldugundan emın degılım ama psunun üzerinde max total 240w diyor. Şu an kullandıgımdan eski bunun gibi pcmin büyük kasası vardı keşke atmasaydım.. Yani burada demek istediğim psu veya kasanın kendısını degerlendirebilir miyim?
Ayrıca ssd yerine elimde şu an kullandıgım 400 gb hdd var, uyum sorunu olur mu? Tabii ssd daha hızlıdır sadece kısabileceğim en iyi şekilde kısmaya çalısıyorum. Kusura bakmayın ugrastırdım sızı :D
Uyumlu görünüyor ama biraz daha ucuza bulunabilir. Örneğin yazdığım fiyatlara.
Harddisk uyar ama ucuz alıp SSD takmak daha iyi.
Kasa uyumu konusuna pek güvenmeyin bir kasa eklemekte fayda var. Ama şöyle olur. Parçaları alıp kasaya denersiniz olmazsa kasa alırsınız.

Kasa uyumu konusuna pek güvenmeyin bir kasa eklemekte fayda var. Ama şöyle olur. Parçaları alıp kasaya denersiniz olmazsa kasa alırsınız.
Tamam o halde ssd bakayım. Kasa bu şekilde, dediğiniz gibi denerim olmadı kasa eklerim.
Diğer parçalarda uygunsa problem yok gibi. Teşekkür ederim tekrardan. :)
Ayrıca aynı parçaların ucuzlarına bakıcam bulabilrsem artık.
1.jpg

hocam özelden mesaj yolu ile size bir şey sorabilir miyim son kez? haha :)

Son düzenleme:
Tamam o halde ssd bakayım. Kasa bu şekilde, dediğiniz gibi denerim olmadı kasa eklerim.
Diğer parçalarda uygunsa problem yok gibi. Teşekkür ederim tekrardan. :)
Ayrıca aynı parçaların ucuzlarına bakıcam bulabilrsem artık.
Eki Görüntüle 1128830

hocam özelden mesaj yolu ile size bir şey sorabilir miyim son kez? haha :)
Kasa slim kasa çok fazla oynama imkanı yok. Bence hiç uğraşmayın ucuz yollu da olsa başka kasa bakın bunu olduğu gibi satın.

Yeni konular

Geri
Yukarı