500 TL Giriş Seviyesi Ekran Kartı Önerisi

@HkNx61 @Sinan Gündüz @Coolkaan123 Bunların hiç birini dinlemeyin. Bilgisayarla uzaktan yakından alakaları yok. Başlığı okuyup cevap yazıyorlar. Bir de R3 1300X diyor... Parasını veriyorsan olur. Öbürü zaten düşük güç tüketimi falan diye sallamış adam E6500'e GTX 1050 diyor :) Darboğazı da işlemciyi vurdurarak mı azaltacak :)

Mesaj kasmaya çalışmasanız bi iyi olacak.

[/QUOTE]
Vallahi okumadım orayı kusura bakma bilgisayarla alakam var fakat bazen çok dikkat edemediğim anlar oluyor. Okuldan geldiğim için pek okumadan baktım kusura bakmayın
En fazla r7 240 kullanılabilir bu sistemle

Ayrıca mesaj kasmak gibi bir derdim de yok

Şu yorumunu gören de konu sahibinin en az 2017 çıkışlı bir işlemcisi var sanacak, son birkaç yılda çıkan ekran kartlarından biri, bu işlemciyi güzelce besleyecek mi sanıyorsun;? E6500 işlemci 2008'in ilk çeyreğinde piyasaya çıktı. Konunun yılı ise 2010. Bence birine karşı tetiklenip böyle bir yorum yapmadan önce sen azıcık dikkat et.

25 Aralık 2018: Cihat Uğurlu'nun yorumu:

"PC'ye takabilirsin fakat işlemcin o karta darboğaz yapar. Hatta çoğu karta darboğaz yapar. O ekran kartına da o para verilmez. Tavsiyem Xeon E5450 ve GTX750Ti yönünde olur. Bu sayede gerçekten kayda değer performans alabilirsin. "

26 Aralık 2018: White Fountain'ın yorumu:

"Biraz bütceni arttırıp MSI NVIDIA GeForce GT 1030 AERO ITX 2GB GDDR5 Ekran Kartı GT Fiyatı öneririm fakat yinede darboğaz olacaktır ama ileride işlemci değiştiğinde ihtiyacını görür eğer çok pcyi zorlayan oyunlar oynamicaksan. "

26 Aralık 2018: Cihat Uğurlu'nun E6500 işlemcisi için 500TL bütçeyle ekran kartı arayan bir arkadaşın 1030 almayı düşündüğünü söylemesi üzerine yaptığı yorum:

"1080p ve yüksek ayarlarda 60 FPS alıyor. Senin işlemcinin beslemesi imkansız. Sana önerdiğim Q6600 dahi, zorluklarla besleyecektir. Nvidia ile takılı kalma. Sana önerdiğim ekran kartı ile daha iyi değerler alırsın. Ben yoruldum artık. Nvidia olunca daha iyi, AMD olunca daha kötü diye bir kural yok. "

@Emirhan BAŞARIK

Şu konuları da yeniden gözden geçirmeni öneririm, önerilen ekran kartlarının fiyatlarına ve stok durumuna yeniden bak. Daha sonra da bu konudakilere yer verirsin.

Hocam bende Asus GTX 650 Ti Boost 192 Bit ekran kartı var. Çok az kullandım, 6 ay kadar. İstersen 250 liradan verebilirim. Boş boş duruyor al işin görülsün. İnternette 2. el en ucuz 380 liradan satıyorlar. GTX 750 Ti'den daha yüksek fps verir, senin oynayabileceğin her oyunu da rahatlıkla açar.

Hocam bende Asus GTX 650 Ti Boost 192 Bit ekran kartı var. Çok az kullandım, 6 ay kadar. İstersen 250 liradan verebilirim. Boş boş duruyor al işin görülsün. İnternette 2. el en ucuz 380 liradan satıyorlar. GTX 750 Ti'den daha yüksek fps verir, senin oynayabileceğin her oyunu da rahatlıkla açar.
Konu sahibi arkadaşta pentium E6500 var

vay arkadaş içeriği okumadan başlığa göre cevap verdik diye bir cahil denilmediği kalmış. Neyse uzatıp polemik çıkarmaya gerek yok. Herkes kendini biliyor. Mesaj kasmaya da öyle bir hevesimiz vardı ki anlatamam.

vay arkadaş içeriği okumadan başlığa göre cevap verdik diye bir cahil denilmediği kalmış. Neyse uzatıp polemik çıkarmaya gerek yok. Herkes kendini biliyor. Mesaj kasmaya da öyle bir hevesimiz vardı ki anlatamam.
Ben de uzatacaktım cevabımı da saldım Fantastik Türk beyefendiyi 🤡 , takılsın, ne düşünürse düşünsün, güldük, şimdi de geçiyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı