500 TL Giriş Seviyesi Ekran Kartı Önerisi

Beni yanlış anlama aynı işlemci den bende de vardı anakart da aynı idi G41 cipset li idi bu anakartlarda o.c yok voltaj veremezsiniz iş görmez şöyle yapın
Anakart ve işlemci sat yerine

ASUS P5G41T MLX E8400 işlemci 2 ya da 4 GB DDR3 RAM
Sapphire R7 240 ekran kartı o fiyata denk gelir

Beni yanlış anlama aynı işlemci den bende de vardı anakart da aynı idi G41 cipset li idi bu anakartlarda o.c yok voltaj veremezsiniz iş görmez şöyle yapın
Anakart ve işlemci sat yerine

ASUS P5G41T MLX E8400 işlemci 2 ya da 4 GB DDR3 RAM
Sapphire R7 240 ekran kartı o fiyata denk gelir
Aklıma sadece R7 240'ı söylemek gelmişti.

Vay be, baya iyisin he, değil mi? Bu tür polemiklere girmem ama birilerinin sözlerini alıntılayarak -ki kim olduklarını bilmiyorum bile- zeki olmuyorsun, ya da bilgili.

Şaka yapıyorsun herhalde gidip HD4850 önermeyeceksin, işlemcisi ne olursa olsun. Neden?
  1. "O ekran kartı aşırı eski olduğundan bulması zordur. Hele bir de küçük bir ilde yaşıyorsan il dışından almaktan başka şansın yok. İkinci el satan birisinden il dışından almak istemiyor olabilir.
  2. İnternetten (N11 tarzı siteler) aldın diyelim. 150 TL'ye satıyorlar çöp ekran kartını. Onun yerine o paraya Q9400 alıp üstüne ekran kartı takar artan parayla. Niye alsın ki?
  3. Hadi aldın diyelim, senelerin ekran kartı. Yarın bozulsa parası çöpe gitmiş olacak.
  4. Üstüne üstük HD4850'nin güç tüketimi 1050 TI'dan bile yüksek, tam 110W. Bir de işlemci eski olduğundan TDP 65W. Muhtemelen üzerinde bulunan dandik 250W güç kaynağı besleyemeyecektir bile. Al sana PSU masrafı.
  5. 500 TL ile yapılacak herhangi bir Q9400/E5450 + ekran kartı ikilisi çok daha iyi performans verecektir. Niye onun yerine çöp ve eski HD4850'ye parasını versin?
Sonuç olarak alması hiç bir şekilde mantıklı olunmayan HD4850 ekran kartını savunuyorsun. Her yönden zarar, hiç bir faydası olmayacak. Belli okumdan cevap yazmışsın, şimdi de ben haklıyım diye savunuyorsun. Hadi güle güle...
@Sinan Gündüz İçeriği okumadan cevap yazmanız sorun değil de, içeriği okumadan cevap yazdınız diye kızmam mı sorun? Bir de hatanızı savunuyorsunuz.

Vay be, baya iyisin he, değil mi? Bu tür polemiklere girmem ama birilerinin sözlerini alıntılayarak -ki kim olduklarını bilmiyorum bile- zeki olmuyorsun, ya da bilgili.

Şaka yapıyorsun herhalde gidip HD4850 önermeyeceksin, işlemcisi ne olursa olsun. Neden?
  1. "O ekran kartı aşırı eski olduğundan bulması zordur. Hele bir de küçük bir ilde yaşıyorsan il dışından almaktan başka şansın yok. İkinci el satan birisinden il dışından almak istemiyor olabilir.
  2. İnternetten (N11 tarzı siteler) aldın diyelim. 150 TL'ye satıyorlar çöp ekran kartını. Onun yerine o paraya Q9400 alıp üstüne ekran kartı takar artan parayla. Niye alsın ki?
  3. Hadi aldın diyelim, senelerin ekran kartı. Yarın bozulsa parası çöpe gitmiş olacak.
  4. Üstüne üstük HD4850'nin güç tüketimi 1050 TI'dan bile yüksek, tam 110W. Bir de işlemci eski olduğundan TDP 65W. Muhtemelen üzerinde bulunan dandik 250W güç kaynağı besleyemeyecektir bile. Al sana PSU masrafı.
  5. 500 TL ile yapılacak herhangi bir Q9400/E5450 + ekran kartı ikilisi çok daha iyi performans verecektir. Niye onun yerine çöp ve eski HD4850'ye parasını versin?
Sonuç olarak alması hiç bir şekilde mantıklı olunmayan HD4850 ekran kartını savunuyorsun. Her yönden zarar, hiç bir faydası olmayacak. Belli okumdan cevap yazmışsın, şimdi de ben haklıyım diye savunuyorsun. Hadi güle güle...
@Sinan Gündüz İçeriği okumadan cevap yazmanız sorun değil de, içeriği okumadan cevap yazdınız diye kızmam mı sorun? Bir de hatanızı savunuyorsunuz.
"Bu tür polemiklere girmem ama birilerinin sözlerini alıntılayarak -ki kim olduklarını bilmiyorum bile- zeki olmuyorsun, ya da bilgili. " yazıp, kendinle çelişiyorsun. Sen de konuyu okumadan yorum yapanlarla beni bir tutup etiketleyerek, kim olduğumu bilmeden, bilgimi ve bilimum şeyleri tartmadan "bunun uzaktan, yakından bilgisayarla alakası yok." yazarak arşa ermiyorsun. Tanımadığın hiçkimseyi körü körüne aşağılama, küçümsemeye çalışma, Fantastik Türk 🤡 .

1. Aklıma ilk gelen site Teknobiyotik oldu, baktığımda eski nesil kartların, aşağı yukarı 500TL'ye satıldığını gördüm. Telefon edip kartın durumunu, sıfır olup olmadığını vesaire sorabilir konu sahibi. En azından bilinen bir yerden almış olur.

2. Bunu anlatacağın kişi ben değilim, konu sahibi. Keşke bana durduk yere tetiklenip laf yetiştireceğine zahmet edip konu sahibine yararlı bir yorum yapsaydın. Bir tane bile öneride bulunmamışsın, ancak körü körüne sataşmış ve aşağılamışsın. Ben senin aksine alıntılar yaptım, biri yabancı forum olmak üzere, toplamda üç farklı konu gönderip, konu sahibine sunup araştırmasını sağladım.

3. Yine söylüyorum, bunu bana değil, konu sahibine yazacaksın. O zaman diyeceksin ki, "500TL ile şöyle bir yol izleyebilirsin, ama şunlar, bunlar sorun çıkartabilir. O nedenle bekleyip bütçe ayırmanı önerebilirim, beklemek istemiyorsan da kısa ömürlü olsa bile şunu ya da şunları satın alabilirsin." Tekrar kontrol ettim, sataşmaktan başka bir şey yapmamışsın, yardımcı olacak bir tek yazın yok şu konuda.

4. Bu zaten 3'de yazdığıma denk geliyor, PSU ana konu yazısında paylaşılmamış. Ona göre konu sahibinden ek bilgi istersin ve 3'de yazdığım gibi, "...şunlar, bunlar sorun çıkartabilir." diye ekleyip kendi önerini yaparsın.

5. Tekrar söylüyorum, bunları bana anlatma. Madem iki gram bilgin var, bu yorumu bana sataşarak yapmak yerine düzgünce yaz şuraya da konu sahibi tonla yazı okumak yerine bu yazdığının üzerine araştırma yapsın.

Ayrıca ben 4850 ekran kartını savunmuyorum, siteye at gözlüğünle girip "Best solution" seçilen yorumu okuyup kapatırsan öyle düşünmen normal tabii. O yolladığım konuda 25 adet konu altı yazı mevcut. Elbet en az on beşi fikir verecektir, hadi on olsun.

Hahaha, hala konuyu okumadığımı sanıyor ve "İçeriği okumadan cevap yazmanız sorun değil de, içeriği okumadan cevap yazdınız diye kızmam mı sorun? Bir de hatanızı savunuyorsunuz. " yorumunu yapıyorsun. Gerçekten şu at gözlüğünü çıkartıp bak yazdıklarıma. Attığım konuların hepsinde konu sahipleri E6500 işlemci için en az bottleneck yapan ikiliyi bulmaya çalışıyor. Attığım konular E6500 işlemciye sahip olanlara ait, bu da demek oluyor ki konuyu okuyup, arkadaşın işlemcisin görüp ona göre kaynak atmışım. Daha da cevap vermem sana, ne yazsan batacaksın. Polemiği devam ettirip uyarı almak istemiyorum. Şu yazdıklarını ve yazdıklarımı sırayla en baştan oku, belki "Haa!" dersin, anlarsın. 🤡

Buyur :
@Emirhan BAŞARIK Güç kaynağını şu anda belirtmediğin için 500 TL'ye sadece işlemci ekran kartı tavsiyesi yapıyorum. Xeon E5450 :
İsteğe bağlı Türkiye'den 120-140 TL'ye Q9400'de alabilirsin fakat önermem. Daha performansız + daha pahalı olur. Ayrıca 750 TI'a darboğaz yapar.
Yanına da bir 750 TI :
Eğer bütçen yetmezse GTX 650'ye de bakabilirsin. Ancak PUBG tarzı oyunlara 650 yetersiz gelebilir. 750 TI daha iyi olacaktır.
PSU'nu belirtmemişsin. Muhtemelen PSU masrafı çıkabilir. O zaman değiştiririz öneriyi. PSU modelini belirtir misin?

1. Bu cümle bilgisizliğini kanıtlıyor. Bu tür ekran kartlarını sıfır alabileceğini mi sanıyorsun? Hadi buldun diyelim, fiyatının farkında mısın? İkinci eli bile uçuk.
  2. Konu mu önerdin, araştırma mı yapmasını sağladın? 2010'da açılmış konuyu atıp E6500 diye saçma sapan ekran kartı öneriyorsun. Biri 1050 önerir biri HD önerir. Dalga geçer gibi. Onun yerine güzel bir işlemci ekran kartı kombinasyonu söylemiyorsun daha doğrusu söyleyemiyorsun. Çünkü bu bütçede ne önerileceğini bilmiyorsun. Bu da mesaj yazmış olmak için mesaj yazdığını kanıtlıyor.
  3. Buyur yukarıda. Ayrıca ilk mesajımda belirttim işlemcinin değişmesi gerektiğini. Arkadaştan geri dönüş bekliyordum, özellikle işlemci-ekran kartı-güç kaynağı konusunda ne diyecek diye.
  4. PSU kısmını belirtmiştim farkındaysan. Okumadığın için. Bir de bana diyor at gözlüğü diye :)
  5. Kimseye sataşmıyorum. Durudk yere gelip milleti yanlış yönlendiren insanlara söylüyorum. Hem konu içeriğini okumadım diyor hem de bana kızıyor. Konu içeriğini okumadan niye mesaj yazıyorsun yahu? Dalga geçer gibi.
Ha bu arada, en başta bilgisizliğin 500 TL'ye ekran kartı + ona darboğaz yapmayacak bir işlemci yerine sadece ekran kartı atmanda zaten. Piyasayı bilmediğini kanıtlıyor.

Buyur :
@Emirhan BAŞARIK Güç kaynağını şu anda belirtmediğin için 500 TL'ye sadece işlemci ekran kartı tavsiyesi yapıyorum. Xeon E5450 :
İsteğe bağlı Türkiye'den 120-140 TL'ye Q9400'de alabilirsin fakat önermem. Daha performansız + daha pahalı olur. Ayrıca 750 TI'a darboğaz yapar.
Yanına da bir 750 TI :
Eğer bütçen yetmezse GTX 650'ye de bakabilirsin. Ancak PUBG tarzı oyunlara 650 yetersiz gelebilir. 750 TI daha iyi olacaktır.
PSU'nu belirtmemişsin. Muhtemelen PSU masrafı çıkabilir. O zaman değiştiririz öneriyi. PSU modelini belirtir misin?

1. Bu cümle bilgisizliğini kanıtlıyor. Bu tür ekran kartlarını sıfır alabileceğini mi sanıyorsun? Hadi buldun diyelim, fiyatının farkında mısın? İkinci eli bile uçuk.
  2. Konu mu önerdin, araştırma mı yapmasını sağladın? 2010'da açılmış konuyu atıp E6500 diye saçma sapan ekran kartı öneriyorsun. Biri 1050 önerir biri HD önerir. Dalga geçer gibi. Onun yerine güzel bir işlemci ekran kartı kombinasyonu söylemiyorsun daha doğrusu söyleyemiyorsun. Çünkü bu bütçede ne önerileceğini bilmiyorsun. Bu da mesaj yazmış olmak için mesaj yazdığını kanıtlıyor.
  3. Buyur yukarıda. Ayrıca ilk mesajımda belirttim işlemcinin değişmesi gerektiğini. Arkadaştan geri dönüş bekliyordum, özellikle işlemci-ekran kartı-güç kaynağı konusunda ne diyecek diye.
  4. PSU kısmını belirtmiştim farkındaysan. Okumadığın için. Bir de bana diyor at gözlüğü diye :)
  5. Kimseye sataşmıyorum. Durudk yere gelip milleti yanlış yönlendiren insanlara söylüyorum. Hem konu içeriğini okumadım diyor hem de bana kızıyor. Konu içeriğini okumadan niye mesaj yazıyorsun yahu? Dalga geçer gibi.
Ha bu arada, en başta bilgisizliğin 500 TL'ye ekran kartı + ona darboğaz yapmayacak bir işlemci yerine sadece ekran kartı atmanda zaten. Piyasayı bilmediğini kanıtlıyor.
750 ti ile 650ti boost kıyaslamasını kontrol edin lütfen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı