500 TL kasa önerisi

Fena değil fakat daha iyileri var bu fiyata.
Zalman N5 MF'nin Aquarius'tan daha iyi 1 tane özelliğini söyler misin? Daha CPU kablosu için kablo tüneli bile olmayan, kablolaması vasat, malzeme kalitesi vasat bomboş bir kasa. Aquarius, N5'ten daha iyi. 100R atsan hadi bi' nebze de N5 MF'ye Aquarius'tan daha iyi diyemezsin. Marka kıyaslamasına girersen aboo daha kötü. Zalman sandığın kadar iyi bir marka da değil bu arada. Kağıt üstündeki verilerinin bazen tutarsız olduğu kasalar var, örneğin Zalman T7 modeli.

Zalman N5 MF'nin Aquarius'tan daha iyi 1 tane özelliğini söyler misin? Daha CPU kablosu için kablo Tune'li bile olmayan, kablolaması vasat, malzeme kalitesi vasat bomboş bir kasa. Aquarius, N5'ten daha iyi. 100R atsan hadi bi' nebze de N5 MF'ye Aquarius'tan daha iyi diyemezsin. Marka kıyaslamasına girersen aboo daha kötü. Zalman sandığın kadar iyi bir marka da değil bu arada. Kağıt üstündeki verilerinin bazen tutarsız olduğu kasalar var, örneğin Zalman T7 modeli.

Şüphesiz lafım yok. MSI kasa topladığım sistemlerde kullandım gayet güzel.

Fakat dostum açıkçası söyleyeyim ben kasada kaliteye girmem :) sadece marka güzel MSI bana gayet şık sade geldiği için sevmişimdir. Zalmana gelirsek doğrudur o kasa hiç görmedim bile fakat iyi diye hatırlıyorum. Anlatmak istediğim işlemci anakart yani iç parçalar kadar kaliteye girmem zaten kasanın kalitesinden ne beklersin :D açık olsun soğutsun, tasarımı hoş olsun, sade olsun, kablo delikleri olsun yeter bana bunlar.

Bizzat bende Rampage'in dandik kasasını kullanıyorum yani taş gibi güzel görünen kasa yani kimse tutupta kasanın kalitesine bakmaz fakat iç güzelliğine bakmayan utansın :)

Fakat dostum açıkçası söyleyeyim ben kasada kaliteye girmem :) sadece marka güzel MSI bana gayet şık sade geldiği için sevmişimdir. Zalmana gelirsek doğrudur o kasa hiç görmedim bile fakat iyi diye hatırlıyorum. Anlatmak istediğim işlemci anakart yani iç parçalar kadar kaliteye girmem zaten kasanın kalitesinden ne beklersin :D açık olsun soğutsun, tasarımı hoş olsun, sade olsun, kablo delikleri olsun yeter bana bunlar.
Aquarius da neyi beğenmedin o zaman? Daha kötü olan N5 MF önerme nedenin neydi? Hee, marka. Doğru ya. Üzerinde marka olarak Zalman/MSI yazacak 🤤

Aquarius da neyi beğenmedin o zaman? Daha kötü olan N5 MF önerme nedenin neydi? Hee, marka. Doğru ya. Üzerinde marka olarak MSI yazacak 🤤

Siz yanlış anladınız. Ayrıca Zalman hata olarak görün ve ayrıca bana Zalman bence kötü değil hatta alacağım o kasayı bir sisteme. Aquarius konusu biz arakdaşla çözdük ben Aigo markasını bilmem ve onun alt markasını da klasik dandik kasa sandım anlamışsınızdır umarım. :)

Siz yanlış anladınız. Ayrıca Zalman hata olarak görün ve ayrıca bana Zalman bence kötü değil hatta alacağım o kasayı bir sisteme. Aquarius konusu biz arakdaşla çözdük ben Aigo markasını bilmem ve onun alt markasını da klasik dandik kasa sandım anlamışsınızdır umarım. :)
Az önce ne yazdın?

Anlatmak istediğim işlemci anakart yani iç parçalar kadar kaliteye girmem zaten kasanın kalitesinden ne beklersin :D açık olsun soğutsun, tasarımı hoş olsun, sade ols
Yazdıkların birbiriyle tutarsız :D Neyse olsun. Boşver.

Bizzat bende Rampage'in dandik kasasını kullanıyorum yani taş gibi güzel görünen kasa yani kimse tutupta kasanın kalitesine bakmaz fakat iç güzelliğine bakmayan utansın :)
Kasada kaliteye bakmam diyorsun ama markaya bakıyorsun bu nasıl iş böyle anlamadım. Kasada malzeme kalitesi, markadan daha önemlidir. Nedeni de çok basit. Kasa öyle güç kaynağı veya ekran kartı gibi kritik bir donanım değil. Mesela Inno3D yerine ASUS almanı anlarım çünkü Inno3D'den ASUS kadar destek alamazsın ve burada markanın önemi ortaya çıkar. Ama kasada markaya bağlı olacak bir durum yok. En fazla camı falan çatlar, o da çok nadir olan bir şey. Onu da aldığın yer bile tedarik eder. İşte bu yüzden "kasa" alanında malzeme kalitesi, markadan daha baskındır. O MSI kasanın üstünde MSI yerine Gamepower yazsa eminim çoğu kişi almazdı bile. Sırf MSI diye hücum ediyor millet. Leş gibi kasa. Montaj yaparken yamulan kasa bile gördüm.

Kasada kaliteye bakmam diyorsun ama markaya bakıyorsun bu nasıl iş böyle anlamadım. Kasada malzeme kalitesi, markadan daha önemlidir. Nedeni de çok basit. Kasa öyle güç kaynağı veya ekran kartı gibi kritik bir donanım değil. Mesela INNO3D yerine ASUS almanı anlarım çünkü INNO3D'den ASUS kadar destek alamazsın ve burada markanın önemi ortaya çıkar. Ama kasada markaya bağlı olacak bir durum yok. En fazla camı falan çatlar, o da çok nadir olan bir şey. Onu da aldığın yer bile tedarik eder. İşte bu yüzden "kasa" alanında malzeme kalitesi, markadan daha baskındır. O MSI kasanın üstünde MSI yerine Gamepower yazsa eminim çoğu kişi almazdı bile. Sırf MSI diye hücum ediyor millet. Leş gibi kasa. Montaj yaparken yamulan kasa bile gördüm.

Tam evet beni lütfen öyle kişilerden düşünmeyin arkadaşlar. :) ben sadece aynı fiyatta bilindik marka diye önerdim konu biraz fazla çorba oldu konular birbirine girdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı