500 TL Ryzen 5 2600 için İşlemci Soğutucu Tavsiyesi

Öneriniz için teşekkür ediyorum fakat sistemi zaten yeni aldığım için yeni bir işlemci alma gibi bir plan düşünmüyorum. Fakat sıvı soğutucuların belli bir ömrü olduğu konusu kafamı karıştırdı şuan. Ben de bazen sıvı sızıntısı yaptıklarını okumuştum yabancı bir kaynaktan. O yüzden hava soğutucularına yöneldim diyebilirim şuan.

Açıkçası kozmetiktense performans daha ön planda benim için. Yorumunuz ve fikriniz için çok teşekkür ediyorum. Bir de Hyper 212X modeli varmış sanırım, Hyper 2012 EVO’nun bir tık daha performanslı ve yeni modeli. Açıkçası ben de kasanın hava akışına pek güvenmiyorum fakat ön paneli sökme gibi bir düşüncem de var. Hatta gerekirse tepe kısmına ekstra bir fan taktırmayı da düşünüyorum.

Öneriniz için teşekkür ederim. Bakacağım.
Ben ryzen 2600 işlemcide CM masterluquid 120rgb soğutucuyu kullanıyorum işlemci yük altında 60 dereceyi geçmiyor. Çok fazla overclock yapmayacaksanız fazlasıyla yeterli bir soğutucu. Yanlız fanı biraz ses yapabiliyor bilginiz olsun.

Ben ryzen 2600 işlemcide CM masterluquid 120rgb soğutucuyu kullanıyorum işlemci yük altında 60 dereceyi geçmiyor. Çok fazla overclock yapmayacaksanız fazlasıyla yeterli bir soğutucu. Yanlız fanı biraz ses yapabiliyor bilginiz olsun.
Overclock yapma gibi bir düşüncem yok, pek anlamadığım için tedirgin oluyorum 😄

Son düzenleme:
Cooler Master Hyper 212X’den bahsediyoruz değil mi hocam ? Overclock yapma gibi bir düşüncem yok, pek anlamadığım için tedirgin oluyorum 😄
Hayır cooler master masterluquid 120l RGB tek fanlı sıvı soğutucudan bahsediyorum. Görüntü itibariyle güzel bir sıvı soğutucu. Performans yönündense 60 dereceyi geçmiyor.

Kasayı inceledim malesef ben de filtre yok. Alternatif nasıl bir çözüm üretebilirim diye düşünüyorum şuan 😑
Onun bir alternatifini bulamadım çok araştırdm. Anca aliexpress gibi sitelerde bulunabilir. Ayrıca kasanın fan hızını düşürünce , güç kaynağından gelen ses duyuluyor. İlerde değiştircem şuan için çok sıkıntı değil. Ekran kartını takınca sende bi test yapınca paylaşırsan iyi olur. İlk 1 haftadan sonra ses yapmaya başladı tabi bende.

Artık özel tasarım bir sineklik yaptırıp mıktanısla yerleştirmeyi düşünüyorum :)
Açıkçası ben bu Xigmatex'in bu tarz kasalarının hava akışına güvenmiyorum.. Eğer kaliteli bir hava akışı olacağını bilsem düşünmeden Hyper 212 Evo derdim, fakat güvenilmiyor. Sıvı soğutma sanırım daha garanti olucaktır. Anladığım kadarıyla biraz kozmetik ile ilgileniyorsun. Sıvı soğutmanın fanlarını RGB tarzda yapabilirsin hem bu şekilde
Hyper 212 EVO alacağım gibi duruyor hocam. Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Fiyatına nazaran daha performanslı bir ürün biliyorsanız önerilere açığım :)

Artık özel tasarım bir sineklik yaptırıp mıktanısla yerleştirmeyi düşünüyorum :)

Hyper 212 EVO alacağım gibi duruyor hocam. Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Fiyatına nazaran daha performanslı bir ürün biliyorsanız önerilere açığım :)

Fiyat-performans ve ses konusunda Hyper 212'nin eline su dökebilen yok, daha iyisini araştırmak kafanı karıştırıcaktır. Yardımcı olabildiysem ne mutlu :) Ön paneli açık yapmak istiyorsanız fakat toz önleyiciniz yok ise ben eski kasamda bunu süpürge makinasının yedeklerini kullanarak plastik bir panel üzerinde çift taraflı bantlar ile sağlamıştım aynısını sizede öneririm. Şuan elimde yok kendisi yeni kasa alınca attım sanırım, hem biraz daha uğraşıp kendi dokunuşlarını katarak çok güzel çözümler üretebilirsin ayrıca toz filtreleri bir çok yapı markette bulunuyor, hatta ben yapamadım ama sen çalışmanı kaydedip resimlendirip foruma koyabilirsin hem deneyecek arkadaşlarada ön ayak olmuş olursun :)

Fiyat-performans ve ses konusunda Hyper 212'nin eline su dökebilen yok, daha iyisini araştırmak kafanı karıştırıcaktır. Yardımcı olabildiysem ne mutlu :) Ön paneli açık yapmak istiyorsanız fakat toz önleyiciniz yok ise ben eski kasamda bunu süpürge makinasının yedeklerini kullanarak plastik bir panel üzerinde çift taraflı bantlar ile sağlamıştım aynısını sizede öneririm. Şuan elimde yok kendisi yeni kasa alınca attım sanırım, hem biraz daha uğraşıp kendi dokunuşlarını katarak çok güzel çözümler üretebilirsin ayrıca toz filtreleri bir çok yapı markette bulunuyor, hatta ben yapamadım ama sen çalışmanı kaydedip resimlendirip foruma koyabilirsin hem deneyecek arkadaşlarada ön ayak olmuş olursun :)
Ön panele sık dokunmuş özel yapım bir sineklik yaptırmayı düşünüyorum bakalım olursa eğer dediğiniz gibi bir başlık açabilirim :) Tekrardan teşekkür ediyorum yorumunuz için

Dark freezer x124 kullanıyorum. Gayet yeterli soğutuyor ve sessiz çalışıyor. Tavsiye ederim 200tl civarı alınabilir.
Öneriniz için teşekkür ediyorum, sağolun.

Captcha Verification

Overclocklu 6600K ile kullanmıştım. Şiddetle tavsiye ediyorum. Fakat ram slotlarını kapatıyor ve kasanın büyük olması lazım 158mm soğutma boşluğun var gözüküyor kasanda benim kasa daha büyük fakat sığar diye düşünüyorum. Bakmanı öneririm. Sanırım AM4 uyumlu değil boşuna celallendim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı