500 TL Ryzen 5 2600 için İşlemci Soğutucu Tavsiyesi

Kasanızın hava akışı iyi ise stok durumunu öğrenip sipariş verebilirsiniz. Birçok giriş seviye su soğutmadan daha performanslı olduğu söyleniyor.

MSI Core Frozr XL İşlemci soğutucu 33.6 dB E32-0802070-A87 İşlemci Fanı - Nanokatalog
Hocam peki bu soğutucu ramleri sıkıştırır mı, o tarz sorunlar gördüm çünkü. Acaba yer sorunu yaşar mıyım ben sistemimde ?
Captcha Verification

Overclocklu 6600K ile kullanmıştım. Şiddetle tavsiye ediyorum. Fakat ram slotlarını kapatıyor ve kasanın büyük olması lazım 158mm soğutma boşluğun var gözüküyor kasanda benim kasa daha büyük fakat sığar diye düşünüyorum. Bakmanı öneririm. Sanırım AM4 uyumlu değil boşuna celallendim.
Teşekkür ediyorum, inceleyeceğim.

Hocam peki bu soğutucu ramleri sıkıştırır mı, o tarz sorunlar gördüm çünkü. Acaba yer sorunu yaşar mıyım ben sistemimde ?

Teşekkür ediyorum, inceleyeceğim.

Frozr XL modelinin fanları yukarı aşağı hareket edebiliyor. Ram tarafına denk geleni biraz kaldırabilirsiniz. Onun dışında kendi tecrübem olarak msi b450 tomahawk ve dark freezer x124 kullanırken 1.ram slotunu kesin kapatıyor. 2-3-4.slotlar kullanılıyor. 2-4 olarak takıp dual kullanıyorum sorunsuz.

Frozr XL modelinin fanları yukarı aşağı hareket edebiliyor. Ram tarafına denk geleni biraz kaldırabilirsiniz. Onun dışında kendi tecrübem olarak msi b450 tomahawk ve dark freezer x124 kullanırken 1.ram slotunu kesin kapatıyor. 2-3-4.slotlar kullanılıyor. 2-4 olarak takıp dual kullanıyorum sorunsuz.
Ben de 2-4 olarak kullanıyorum, olur da bir gün bütün slotları doldururum diye hareket etmek istiyorum. Peki fanı yukarı kaldırınca herhangi bir performans kaybı söz konusu olabilir mi sizce ?

Son düzenleme:
Ben de 2-4 olarak kullanıyorum, olur da bir gün bütün slotları doldururum diye hareket etmek istiyorum. Peki fanı yukarı kaldırınca herhangi bir performans kaybı söz konusu olabilir mi sizce ?

Büyük ihtimalle ramlere bakan yani yukarı kaldıracağınız fan kasanın önünden gelen havayı soğutma bloğuna aktaran fan olacak. Önden hava girişiniz iyi ise çok farketmez.

Bence yeter. Çalışacak olan 2 tane 120mm fan en nihayetinde.
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şuan kafam allak bullak olmuş bir şekilde hala araştırıyorum. Ya Cooler Master Hyper 212X alacağım, yada MSI Core Frozr L alıp daha sonra bir Torx fan daha alıp çift fan olarak kullanmak üzere MSI tercih edeceğim. Bu iki ürün arasında git gel yaşıyorum şuan :)

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şuan kafam allak bullak olmuş bir şekilde hala araştırıyorum. Ya Cooler Master Hyper 212X alacağım, yada MSI Core Frozr L alıp daha sonra bir Torx fan daha alıp çift fan olarak kullanmak üzere MSI tercih edeceğim. Bu iki ürün arasında git gel yaşıyorum şuan :)

Frozr L modelde fanlar hareket edebilir mi bilmiyorum tam emin değilim.

F/P olarak bunu da incelemeni öneririm.

Bende R5 2600 için Corsair h115i pro rgb modelini düşünüyorum. Ses olarak baya sessiz bir sıvı soğutma, 20.7 db yükte. Alınabilir mi ne dersiniz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı