500 TL’ye ekran kartı ve işlemci takviyesi

lykiamami

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakartım P5QPL-AM, işlemci Pentium E6500, ekran kartı GeForce 210, 350 Watt PSU, 2x2 4 GB RAM. Bu sisteme nasıl takviye yapabilirim? 500 TL bütçe 2. el parçalar alacağım. Zaten ağır oyunlar oynamıyorum. CS, LoL, Valorant oynuyorum. LoL'de kasmıyor zaten ama CS ve Valorant için.

işlemci olarak aliexpress üzerinden E5462 alın, 2,80 GHZ ve 4 core. Oldukça güçlüdür bu işlemci. 100 liradır en fazla. Kalan 400 liraya da GTX 750 alın. Bunlar size çağ atlatır ama keşke anakartınızda 2 RAM slotu daha olsaydı, 8GB yapardık, inanılmaz fark ederdi
Xeon işlemcileri nasıl modlayacağınız konusunda ben yardımcı olurum. Kendimde modlu xeon işlemciler kullanıyorum, hem ucuz hem performanslı

işlemci olarak aliexpress üzerinden E5462 alın, 2,80 GHZ ve 4 core. Oldukça güçlüdür bu işlemci. 100 liradır en fazla. Kalan 400 liraya da GTX 750 alın. Bunlar size çağ atlatır ama keşke anakartınızda 2 RAM slotu daha olsaydı, 8GB yapardık, inanılmaz fark ederdi
Xeon işlemcileri nasıl modlayacağınız konusunda ben yardımcı olurum. Kendimde modlu xeon işlemciler kullanıyorum, hem ucuz hem performanslı
GTX 750 Ti yerine 550 Ti olsa olmaz mı?
Ayrıca bu aliexpressten gelen ürünlerden vergi alınır mı?

Bütçe doğrultusunda düşünülebilir ama ben bir tık daha bütçeyi arttırıp bunu almanız taraftarıyım. Eğer öyle bir imkan yoksa eldeki imkanlar dahilinde neden olmasın. Çok fark edeceği kesin.

Bütçe doğrultusunda düşünülebilir ama ben bir tık daha bütçeyi arttırıp bunu almanız taraftarıyım. Eğer öyle bir imkan yoksa eldeki imkanlar dahilinde neden olmasın. Çok fark edeceği kesin.
Aile maalesef :(. Durumumuz iyi fakat ailem pek iyi yönde bakmıyor. Yani izin verseler 5000 TLye bile alırım.

Evet verdi var, vergi olmasına rağmen Türkiye'den çok daha ucuz. Satıcıyla konuşup fiyatı düşürürseniz vergi de ona göre düşer. GTX 550Tİ güzel bir kart ancak harcadığı enerji 120W civarında. Büyük ihtimal powerınız buna yetmeyecek ve bir de power almak zorunda kalacaksınız. Üstelik GTX 750, 550 Tİ dan çok daha üstün bir kart. 750 ti almanıza gerek yok, düz 750 alın

Anakartım xeon desteklemiyor sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı