500 TL'ye nasıl bir depolama alınmalı?

Bütçe
500

FatihCh

Hectopat
Selam arkadaşlar, PC topladım. Tek sıkıntı: Depolama denklemi içinde kaldım. 500TL bütçem var. Windows ve bileşenleri için Office, Adobe Acrobat gibi filan olmazsa olmaz programları da bu bölmeye yükleyeceğim. Diğer diske ise oyunlarımı yüklemeyi planlıyorum. Eski PC'de C diski yaklaşık 60GB doluydu. Oyunlar da 270GB yer kaplıyordu. Şimdi ben şöyle denklemler kurdum ama para konusu da aşamıyorum.
Bana ne almamı önerirsiniz? (HDD Windows 10 ve oyunlar SSD olsa mı iyi olur? Yoksa tam tersi mi? Ya da başka bir kombinasyon?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, PC topladım. Tek sıkıntı: Depolama denklemi içinde kaldım. 500TL bütçem var. Windows ve bileşenleri için Office, Adobe Acrobat gibi filan olmazsa olmaz programları da bu bölmeye yükleyeceğim. Diğer diske ise oyunlarımı yüklemeyi planlıyorum. Eski PC'de C diski yaklaşık 60GB doluydu. Oyunlar da 270GB yer kaplıyordu. Şimdi ben şöyle denklemler kurdum ama para konusu da aşamıyorum.
Bana ne almamı önerirsiniz? (HDD Windows 10 ve oyunlar SSD olsa mı iyi olur? Yoksa tam tersi mi? Ya da başka bir kombinasyon?)
Windows'un SSD'de olması daha iyi olur.

Windows SDD de olursa performans hızlı olucaktır. Dosyaları HDD muhafaza edebilirsiniz.

Ssd+hdd. Çok oynadığın ve yükleme ekranlarından bıktığın oyunlar ve sistem SSD'ye, hikayeli oyunlar ve programların bir kısmı ise HDD'ye.
Aslıdna tekrar düşündüm. Bütçe 500 TL imiş. O zaman 500GB'lık tek bir SSD çok daha mantıklı.
@passat hocamın attığı 870 EVO en alınabiliri.

Hocam QP'de Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 2280 SSD çok iyi bir SSD olduğunu düşünüyorum. Fiyatı da gayet iyi bence. Fakat M.2 önerdiğim için anakartınızın desteklemesi lazım. Olmadı yine Samsung 500 GB SATA SSD alırsınız.

Hocam Qp'de Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 2280 SSD çok iyi bir SSD olduğunu düşünüyorum. Fiyatı da gayet iyi bence. Fakat M.2 önerdiğim için anakartınızın desteklemesi lazım. Olmadı yine Samsung 500 GB SATA SSD alırsınız.

Hocam 250GB SSD için 500TL arkadaşa çok yetersiz kalır. Arkadaş zaten 270GB oyunlar için kullanıyormuş. Yine de kaliteli SSD.

Geri
Yukarı