500 TL'ye Ryzen 5 3600 için soğutucu önerisi

ardags35

Hectopat
Arkadaşlar, bütçe maksimum 500 TL olacak şekilde AMD Ryzen 5 3600 işlemcimi overclock yaparak 3060 Ti için dengelemek istiyorum. Hangi soğutucu F/P kralı olarak alınabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Aşamam dersen bunlar var.

Alttaki Arctic Freezer tek fanlı olan. Baya indirime girmiş.

Hocam Arctic tek fanlı modeli kaç derece düşüş yaşatır acaba?
Bende almayı düşünüyorum örneğin MX4 sürülü stok soğutucu ile 95 derece iken Arctic ile kaç derece olur.

Hocam Arctic tek fanlı modeli kaç derece düşüş yaşatır acaba?
Bende almayı düşünüyorum örneğin MX4 sürülü stok soğutucu ile 95 derece iken Arctic ile kaç derece olur.
Farklı konu açın, orada cevap veririz hocam. Arkadaşın konusunu kirletmeyelim.

Farklı konu açın, orada cevap veririz hocam. Arkadaşın konusunu kirletmeyelim.

Hocam benim de merak ettiğim konu cidden nasıl bir fark olur fazladan 200 vermeye değer mi?
İçinde termal macun var mı veya sürülü mü?
Beyaz olan modeli alacağım da Teknobiyotik sitesinden sormak istediğim sorular bunlar.

Hocam benim de merak ettiğim konu cidden nasıl bir fark olur fazladan 200 vermeye değer mi?
İçinde termal macun var mı veya sürülü mü?
Beyaz olan modeli alacağım da Teknobiyotik sitesinden sormak istediğim sorular bunlar.
Yanında termal macun ile birlikte geliyor. İçinden çıkan termal macunu işlemciye sürüp soğutucuyu montajlıyorsun bu kadar kurulumu.

2. fanın çok büyük büyük bir artısı yok. Maksimum 7 derece fark ettiğini gördüm ben. O da Prime 95 testinde. Oyunlarda 3-4 derece kadar fark var.

Yanında termal macun ile birlikte geliyor. İçinden çıkan termal macunu işlemciye sürüp soğutucuyu montajlıyorsun bu kadar kurulumu.

2. fanın çok büyük büyük bir artısı yok. Maksimum 7 derece fark ettiğini gördüm ben. O da Prime 95 testinde. Oyunlarda 3-4 derece kadar fark var.

Hocam OC ile 4.2 sabit kullanabilirim yani. Pek anlamadığım için yardım gereksinimi duyuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı