Ryzen 5 3600 için 500 TL soğutucu tavsiyesi

josephsharp

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Ryzen 5 3600 stok fanı yerine yeni bir fan almak istiyorum. Anakartım Gigabyte B450M H, kasam ise Power Boost VK-G2052S.
Bu kasaya ve anakarta sığabilecek en iyi işlemci soğutucu nedir? 500 TL'yi aşmak istemiyorum, tavsiyelerinizi buna göre yaparsanız sevinirim.
Arctic Freezer 34E-Sports Duo'nun sığıp sığmayacağına emin olamadım, sığarsa da sınırdan olur gibi. Eğer sığacağından eminseniz önceliğim bu soğutucudan yana bu arada.

106339171_996780407447098_7907874538916865438_o.jpg

Arctic 34 Duo'yu kullanan biri olarak memnunum ancak ben 300 liraya almıştım şu anki fiyatı çok pahalı benim önerim:

Arkadaşımın i7 4790K 4.5GHz'da OC'li halini 60 derecede tutuyor fiyatı da çok güzel montajında da pek zorlanmadım düşünebilirsiniz çok bir fark olacağını sanmıyorum Xigmatek'te bilindik iyi bir markadır. İleride bir de fan eklersiniz daha rahat olur.

Buyrun sıvı soğutma.

Madem 500 TL bütçeniz var 250 TL daha koyabilirseniz overclock yapmaya çok müsait ve daha sessiz bir sıvı soğutma daha iyi olacaktır hava soğutmaya 500 TL verilmez

bana verebileceğim paranın yarısını daha koymamı istiyorsunuz hocam :D o kadar param yok maalesef, yüksek paralara çıkamadıkça sıvı soğutucu düşünmüyorum.

bana verebileceğim paranın yarısını daha koymamı istiyorsunuz hocam :D o kadar param yok maalesef, yüksek paralara çıkamadıkça sıvı soğutucu düşünmüyorum.
Bizzat bende heyecanla konunun bir çözüme ulaşmasını bekliyorum. Benimde tam 500 liralık bütçem var çok büyük olasılıkla arctic alacağım ama hala kafam çok karışık.

İnternetten karşılaştırın. Önerdiğim sıvı soğutucusu yoksa sizin dediğinizmi. Hangisi daha iyiyse onu alın
Nedense sıvı soğutmaya bir türlü ısınamadım. Pompaları çok ses yapıyor ufak bir arızada ve ya yanlış montajda falan su kaçırması vs. bizzat çok sevemedim kendimi bildim bileli. Artık kule tipleri bile sıvı soğutma kadar performans verip daha iyi f/p sunuyorken sıvı soğutma almam gibi geliyor.

500 ₺ orta seviye hava soğutucular için yüksek, üst seviye hava soğutucular ve orta seviye sıvı soğutucular için yetersiz bir bütçedir. 300-350 ₺ F/P orta seviye hava soğutucu alıp kalanına kasa fanı alabilir veya bütçeyi biriktirip 140MM fanlı üst seviye hava soğutucu veya orta seviye 240 MM sıvı soğutucu alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı